“Quo vadis”. Великий симфонічно-хоровий концерт

Sat May 24 2025 at 07:00 pm to 08:00 pm UTC+03:00

Степана Бандери, 8, Lviv, Ukraine, 79013 | Lviv

Lviv Organ Hall
Publisher/HostLviv Organ Hall
\u201cQuo vadis\u201d. \u0412\u0435\u043b\u0438\u043a\u0438\u0439 \u0441\u0438\u043c\u0444\u043e\u043d\u0456\u0447\u043d\u043e-\u0445\u043e\u0440\u043e\u0432\u0438\u0439 \u043a\u043e\u043d\u0446\u0435\u0440\u0442
Advertisement
Пориньте у світ українського симфонізму на концерті у Львівському органному залі – відчуйте глибину та силу музики, де поєдналися симфонічний оркестр та хор.
Цього вечора відкриваємо маловідому Симфонію №7 українського композитора Олександра Канерштейна у виконанні Луганського філармонійного оркестру, хору “Гомін” під дириґуванням маестро Деніела Ханссона (Швеція).
Музика Олександра Канерштейна вже лунала у Львівському органному залі, залишаючи незабутні враження. Його Симфонія №7 стане черговим свідченням глибини та виразності його композиторського стилю. Це поєднання симфонічного оркестру та хорового звучання створює величну музичну картину, яка огортає слухача своєю експресією та емоційною силою.
Олександр Канерштейн – видатний український композитор, чия творчість охоплює симфонічні твори, опери, балети, камерну музику та кіномузику. Його музика вражає глибиною змісту, образною насиченістю. Симфонія №7 продовжує цю традицію, демонструючи вміння композитора поєднувати масштабну симфонічну форму з багатоголосим хоровим звучанням. Симфонія має назву “Quo vadis aevum?” – “Куди прямуєш, життя?” на вірші Віталія Коротича.
Виконають цей монументальний твір симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії та Львівський муніципальний хор "Гомін" під керівництвом шведського дириґента Деніела Ханссона, головного гостьового дириґента хору “Гомін”, давнього друга України та людини, яка популяризує українську академічну музику у Швеції.
Куди ми прямуємо, і чи правильним є наш шлях? Шукаємо відповіді у музиці на концерті у Львівському органному залі.

Виконавці:
Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії
Львівський муніципальний хор “Гомін”
Деніел Ханссон – дириґент

Програма:
Олександр Канерштейн – Симфонія №7 “Quo vadis aevum?” (“Куди прямуєш, життя?”) для хору та симфонічного оркестру

Про композитора:
Олександр Канерштейн (1933 – 2006) – композитор, піаніст, педагог, музикознавець. Лауреат премії імені Бориса Лятошинського (1996), та премії імені Михайла Вериківського (2003). Син диригента і педагога Михайла Канерштейна.
Навчався в Київській державній консерваторії (тепер – Національна музична академія України), яку закінчив в 1955 році як композитор (клас Бориса Лятошинського), а в 1956 році як піаніст (клас Костянтина Михайлова).
Після закінчення консерваторії (у період з 1956 по 1957 рік) працював солістом Львівської філармонії, а від 1957 року – викладачем Київського музичного училища (тепер – Київська муніципальна академія музики імені Рейнгольда Глієра). З 1961 року був членом Національної спілки композиторів України.
Композиторському стилю Олександра Канерштейна притаманна яскравість, демократичність, образна різноманітність. Його творчість так само представлена творами різноманітних жанрів і масштабів: це опери ("Непокірні", камерні опери "Зустріч із минулим", "Готель кохання"), балети ("Євпраксія", дитячий балет "Хлопчиш-Кибальчиш"), музично-хореографічні картини ("Перевал", "Дон Кіхот і Дульцінея"), симфонічні твори (7 симфоній, симфонічна фреска "Київська Русь"), концерти для симфонічного оркестру та інструментів: фортепіано, скрипки, квінтету духових та ударних; вокально-інструментальні твори (дві кантати, "Київський диптих – спогади" для мішаного хору, фортепіанного тріо та цимбал на слова Миколи Зерова). Особливе місце в українській музичній спадщині посідають камерні твори Канерштейна – їх часто виконують як студенти, так і концертуючі музиканти.
Серед них зокрема "Образи", "Епітафія: 29 вересня 1941 року", Квінтет для струнних, струнні квартети, Фортепіанний квінтет, Соната для фортепіано, Три фуги. Крім цього, Канерштейн створив музику до десятків кінофільмів та мультфільмів (серед них “Казка про доброго носорога”, “Чарівні окуляри”, “Кульбаба: товсті щоки”, “Казка про білу крижинку”, “День восьмий” та інші).

Про виконавців:
Деніел Ханссон – музичний директор Університету Мальме (Швеція) та художній керівник оркестру, хору та ансамблю SYD університету Мальме.
Оркестр разом із хором він започаткував у 2000-му році, а команда музикантів полягає в основному із студентів, співробітників та випускників університету, нараховує близько 50 осіб в оркестрі і 40 у хорі. Нині вони мають виступи по усій Швеції, а у літній час гастролюють містами Італії, Німеччини, Китаю, Албанії, Чехії, Хорватії, України та навіть Бразилії і Куби.
Деніел Ханссон закінчив Академію музики в Пітеї, де навчався хоровому дириґуванню у професора Еріка Ерікссона та професора Еріка Вестберга.
Серед ансамблів, якими він диригував, є Філармонія Монте-Карло, Опера Манаус, Український фестивальний оркестр, Симфонічний оркестр Мальме та Хор Шведського радіо.
Він вже кілька років поспіль реалізує спільні проєкти з Львівським органним залом та має міцні звʼязки з Україною. Деніел Ханссон є головним гостьовим дириґентом львівського муніципального хору “Гомін”, він дириґував кількома програмами у виконанні Луганського філармонійного оркестру.
Викладав на кафедрі диригування та композиції у Львівській національній музичній академії імені Миколи Лисенка. Проводив майстер-класи з диригування у Федеральному університеті Ріо-де-Жанейро.

Хор “Гомін” – професійний музичний колектив, створений з метою популяризації хорового мистецтва, втілення найкращих практик і досягнень у царині української музики. Хор працює з великим пластом музичної культури, оживляє її та надихає людей, відкриваючи красу хорового співу широкому колу слухачів. Одне з ключових завдань колективу – відкривати слухачам красу української пісні.
Львівський хор “Гомін” був заснований 1988 року при обласному відділенні Музичного товариства України.
За свою понад 30-річну історію хор “Гомін” провів десятки успішних виступів в Україні та за кордоном, популяризуючи українську хорову музику (у США, Франції, Німеччині, Польщі, Чехії, Великобританії, Сербії, Іспанії та Швеції), ставав лауреатом численних хорових конкурсів.
Спільно з Управлінням культури Львівської міської ради хор “Гомін” неодноразово виступав організатором культурно-просвітницьких акцій за кордоном, а також хорових фестивалів у Львові: Міжнародного фестивалю хорової музики “Львівські зустрічі” та Регіонального хорового фестивалю “Хваліте Господа з небес”.
Репертуар хору складають пісні українських композиторів, народні та повстанські пісні, твори хорових композиторів Європи та Америки, сучасна музика. Серед улюблених публікою програм хору “Гомін” – різдвяні концерти з українських та світових колядок, духовна музика українських композиторів, патріотичні програми та оригінальні програми сучасної музики.
Муніципальний хор “Гомін” виконав одну з композицій із саундтреку до серіалу “Чорнобиль” від телеканалу HBO, премʼєра якого відбулась 2019 року. Твір, який звучав в останній серії фільму, називається “Вічная пам’ять”.
Із 2023 року хор “Гомін” увійшов до складу Львівського органного залу з метою синергії зусиль, досвіду і практик обох організацій. З серпня 2023 року головним дириґентом та художнім керівником хору став Вадим Яценко, під керівництвом якого “Гомін” в оновленому складі у жовтні цього ж року успішно представив Україну на Міжнародному хоровому фестивалі у місті Лунд (Швеція). На сцені Львівського органного залу муніципальний хор “Гомін” регулярно презентує нові програми та бере участь у спільних проєктах з солістами Органного залу, Академічним симфонічним оркестром Луганської
обласної філармонії, а також запрошеними дириґентами. Записи з виступів хору регулярно зʼявляються на YouTube-каналі Ukrainian Live Classic.

Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії був створений понад 80 років тому і став ключовим осередком музичного життя регіону. Протягом 1960-80-х років на сцені філармонії ставили відомі опери, такі як "Травіата" Джузеппе Верді та "Севільський цирульник" Джоаккіно Россіні. Оркестр завжди приділяв велику увагу українській академічній музиці, популяризуючи твори видатних українських композиторів, таких як Андрій Штогаренко, Мирослав Скорик, Ігор Карабиць та багато інших.
У 1990-ті роки оркестр успішно гастролював Україною, а з 1999 року розпочав міжнародні турне, виступаючи в Італії, Іспанії, Австрії, Швеції, Бельгії, Франції, Німеччині, Данії, Японії, Китаї та Норвегії. У 2002 році колектив очолив австрійський диригент і композитор Курт Шмід, завдяки якому почався новий етап розвитку оркестру. У 2006 році симфонічний оркестр отримав звання "Академічний".
Після початку війни на сході України в 2014 році оркестр був змушений переїхати до Сєвєродонецька. Завдяки зусиллям директора Ігоря Шаповалова колектив швидко відродився, відновив співпрацю з видатними митцями і диригентами України та Європи.
З початком повномасштабної війни росії про України керівники Львівського органного залу Іван Остапович і Тарас Демко запропонували оркестру евакуюватися до Львова, де він тепер і дотепер, будучи релокованою культурною інституцією. Луганський оркестр регулярно дає концерти у Львівському органному залі, даючи успішні концерти, виконуючи нові програми, прем'єри творів українських композиторів та співпрацюючи з хором, органістами та вокалістами.
Оркестр у різний час працював з видатними дириґентами, серед яких: Карл Еліазберг, Натан Рахлін, Стефан Турчак, Володимир Кожухар, К. Етті (Австрія), Ф. Моргенштерн (Німеччина), В. Ленардс (Бельгія), О. Трглік (Словаччина), Д. Клайн (США), Курт Шмід (Австрія), Євген Тутевич (Україна), П'єр Піхлєр, Назар Яцків (Німеччина), Богдан Пущак (Україна), Хосе Вісенто Перес (Іспанія), Вінстон Фогель (США), Лучано Камарго (Бразилія), Такуя Шигешита (Японія), Робін Енгелен (Німеччина) та інші.
Записи виступів оркестру постійно публікуються на YouTube-каналі Ukrainian Live Classic, що дозволяє ширшій аудиторії насолоджуватися їх музикою​.
Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії став активним, помітним і одним з ключових мистецьких колективів в українській культурі та важливим учасником культурного життя Львова. Він також допомагає зберігати осередок культури тимчасово окупованого регіону, звідки походить.

Концертний зал працює відповідно до безпекових рекомендацій Львівської міської ради.
Квитки можна придбати:
– у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00
– онлайн на https://lviv.kontramarka.ua/uk/concert/lvivskij-organnyj-zal-533.html
Ця подія буде цікава відвідувачам від ~7 років.
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Степана Бандери, 8, Lviv, Ukraine, 79013

Tickets

Sharing is Caring:

More Events in Lviv

\u0412\u043e\u043a\u0430\u043b\u044c\u043d\u0438\u0439 \u043c\u0430\u0439\u0441\u0442\u0435\u0440-\u043a\u043b\u0430\u0441 \u0417\u043e\u0440\u044f\u043d\u0438 \u041a\u0443\u0448\u043f\u043b\u0435\u0440 \u0443 \u041b\u044c\u0432\u043e\u0432\u0456
Sun, 25 May, 2025 at 11:00 am Вокальний майстер-клас Зоряни Кушплер у Львові

вул. Соломії Крушельницької, 23, Lviv, Ukraine

\u041f\u043e\u0433\u043b\u0438\u0431\u043b\u0435\u043d\u043d\u0438\u0439 \u043a\u0443\u0440\u0441 \u0440\u043e\u0431\u043e\u0442\u0438 \u0437 \u0442\u0440\u0430\u0432\u043c\u0456\u0432\u043d\u0438\u043c \u0434\u043e\u0441\u0432\u0456\u0434\u043e\u043c
Mon, 26 May, 2025 at 11:00 am Поглибленний курс роботи з травмівним досвідом

Львів, Україна

\u041c\u0443\u0437\u0438\u043a\u0430 \u043d\u0435\u0431\u0435\u0441: \u0421\u043e\u043d\u0430\u0442\u0438, \u043c\u043e\u043b\u0438\u0442\u0432\u0438, \u043f\u0440\u043e\u0440\u043e\u0446\u0442\u0432\u0430 \u0434\u043b\u044f \u0441\u043a\u0440\u0438\u043f\u043a\u0438 \u0442\u0430 \u043e\u0440\u0433\u0430\u043d\u0430
Tue, 27 May, 2025 at 09:00 pm Музика небес: Сонати, молитви, пророцтва для скрипки та органа

Степана Бандери, 8, Lviv, Ukraine, 79013

\u0411\u043e\u0433\u0434\u0430\u043d \u0412\u0435\u0441\u043e\u043b\u043e\u0432\u0441\u044c\u043a\u0438\u0439 \u0456 \u0420\u0435\u043d\u0430\u0442\u0430 \u0411\u043e\u0433\u0434\u0430\u043d\u0441\u044c\u043a\u0430: \u041a\u043e\u0445\u0430\u043d\u043d\u044f \u0443 \u0440\u0438\u0442\u043c\u0430\u0445 \u0442\u0430\u043d\u0433\u043e
Thu, 29 May, 2025 at 06:00 pm Богдан Весоловський і Рената Богданська: Кохання у ритмах танго

вул. Коперника, 17, Lviv, Ukraine

\u0412\u0435\u0447\u0456\u0440 \u043e\u043f\u0435\u0440\u043d\u0438\u0445 \u0430\u0440\u0456\u0439. \u0490\u0430\u043b\u0430-\u043a\u043e\u043d\u0446\u0435\u0440\u0442 \u043c\u0430\u0439\u0441\u0442\u0435\u0440\u043a\u043b\u0430\u0441\u0443 \u0417\u043e\u0440\u044f\u043d\u0438 \u041a\u0443\u0448\u043f\u043b\u0435\u0440
Fri, 30 May, 2025 at 07:00 pm Вечір оперних арій. Ґала-концерт майстеркласу Зоряни Кушплер

Степана Бандери, 8, Lviv, Ukraine, 79013

Lviv is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Lviv Events