PRAPREMIERA: ARIA DI POTENZA | plenerowy happening operowy w reżyserii Krystiana Lady

Tue Aug 30 2022 at 09:00 pm

Plac Defilad w Warszawie | Warsaw

Plac Defilad
Publisher/HostPlac Defilad
PRAPREMIERA: ARIA DI POTENZA | plenerowy happening operowy w re\u017cyserii Krystiana Lady
Advertisement
Plenerowy happening operowy w reżyserii Krystiana Lady, połączony z pokazem kolekcji modowej/kostiumów Gosi Baczyńskiej z okazji Jubileuszu 25-lecia pracy artystycznej. Na scenie obok pierwszej damy polskiej opery Małgorzaty Walewskiej wystąpią po raz pierwszy w Polsce: amerykańska barytonistka Lucia Lucas oraz obdarzony spektakularnym głosem francuski sopranista Théo Imart.
Plenerowy happening ARIA DI POTENZA w reżyserii Krystiana Lady to niekonwencjonalna synteza opery, mody i polityki. Osobowości ze świata międzynarodowej opery z Małgorzatą Walewską na czele zaprezentują niebanalne interpretacje przemówień ze współczesnych scen politycznych – od Białego Domu przez Wiejską po Kreml. Polityczna retoryka zostanie zestawiona ze spektakularnymi ariami z popularnego repertuaru operowego.
Pomysłodawca projektu Krystian Lada, polski reżyser z międzynarodowymi sukcesami, zaprosił do współpracy uznaną projektantkę, Gosię Baczyńską. Jej operowe w wyrazie kreacje zabłysną u stóp Pałacu Kultury. Nominowany do Paszportów Polityki kompozytor Rafał Ryterski jest autorem elektroakustycznej oprawy wydarzenia.

Aria to moment, w którym śpiewak skupia uwagę widzów w pełni na sobie i jest w stanie rozbudzać emocje, a także nimi manipulować. Podobnie jak każdego dni robią to politycy w swoich przemówieniach, aby zdobyć naszą sympatię lub zniechęcić nas do swoich oponentów. Fascynacja mechanizmami politycznej retoryki i operowy wymiar wydarzeń na współczesnej scenie politycznej były punktem wyjścia dla reżysera Krystiana Lady do stworzenia tego unikalnego projektu. Autorka kostiumów Gosia Baczyńska świętuje tym wydarzeniem 25-lecie międzynarodowej pracy artystycznej. Na scenie obok pierwszej damy polskiej opery Małgorzaty Walewskiej wystąpią po raz pierwszy w Polsce: amerykańska barytonistka Lucia Lucas, która z sukcesami występuje w nowojorskiej MET i londyńskim Covent Garden, oraz obdarzony spektakularnym głosem francuski sopranista Théo Imart. Producentem wydarzenia jest Teatr Studio we współpracy z festiwalem Kunstfest w Weimarze. Happening zostanie zaprezentowany w Polsce tylko jeden raz. Liczba biletów jest ograniczona. Kolejne pokazy odbędą się w ramach europejskich festiwali.
KONCEPCJA, REŻYSERIA I SCENOGRAFIA
Krystian Lada
KOSTIUMY
Gosia Baczyńska
REŻYSERIA ŚWIATEŁ I SCENOGRAFIA
Aleksandr Prowaliński
ELEKTRONIKA NA ŻYWO
Rafał Ryterski
OBSADA
Lucia Lucas (barytonistka)
Małgorzata Walewska (mezzosopranistka)
Théo Imart (sopranista)
William Kelley (pianista)
Mateusz Zubik (pianista)

BILETY:
STREFA I – 120 zł
STREFA II – 100 zł
STREFA III – 80 zł
STREFA POLTRONISSIMA – 1000 zł
Miejsca przeznaczone dla Mecenasów Kultury, którzy kupując bilet chcą/mogą wesprzeć finansowo ten wyjątkowy projekt.
→ najlepsze miejsca na widowni
→ jednoosobowe zaproszenie na bankiet jubileuszowy Gosi Baczyńskiej
Koprodukcja: STUDIO teatrgaleria w ramach projektu PLAC DEFILAD,
współfinansowanego przez m.st. Warszawa oraz Festiwalu Kunstfest Weimar.
Partnerzy: The Airport Society, Goethe Institut Warszawa, Kulturstiftung Thüringen, Stiftung für deutsch-polnische Zusammenarbeit, Instytut Adama Mickiewicza, PKiN
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Plac Defilad w Warszawie, ,Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Tickets

Discover more events by tags:

Sports in WarsawWrestling in Warsaw

Sharing is Caring: