Potańcówka z WoWaKinem

Fri Jun 11 2021 at 06:00 pm to 09:30 pm

Klub "Karuzela" | Warsaw

Publisher/HostBemowskie Centrum Kultury
Zaczynamy sezon letni, sezon taneczny!
Już 11 czerwca w plenerze, na osiedlu Przyjaźń (okolice Klubu Karuzela) zagra dla Was muzyczny trójkąt. WoWakin zabierze Was w podróż na wiejskie wesela i na szalone podmiejskie potańcówki pełne spontanicznej, gorącej energii, wciągnie w wir zabawy i wspólnego tańca. W repertuarze mają oberki, mazurki, kujawiaki, polki, fokstroty i kujony. Wszystko to przeplatane gorzkimi pieśniami o przemijaniu, stracie i tęsknocie za młodością. Brzmienie tria Wowakin raz jest surowe, szorstkie i brudne, a raz pełne słodyczy i delikatności naśladującej śpiew ptaków.
Będzie to pierwszy potańcówkowy koncert z letniej trasy promującej drugą płytę zespołu „Wiązanka”, za którą zespół został wyróżniony II miejscem w konkursie na Folkowy Fonogram roku 2020.
Na początku potańcówki Grzegorz Ajdacki z warszawskiego Domu Tańca poprowadzi warsztaty kroku podstawowego oberka i polki. Grzegorz specjalizuje się w nauce tańców tradycyjnych niestylizowanych, w formie w jakiej służą one po prostu do zabawy.
Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.
Zapisy ☛ http://bit.ly/PotancowkazWowakinem
____________________________
WoWaKin to trójka młodych ludzi, którzy mieszkają w mieście, ale zakochali się w surowej muzyce mieszkańców wsi i stali się wirtuozami muzyki w starym stylu. Przenoszą dawną muzykę we współczesność zostawiając z niej to co najlepsze - taneczną energię, trans i piękno melodii. Paula Kinaszewska, Bartłomiej Woźniak i Mateusz Wachowiak prowadzą instrumentalno-wokalny flirt, pełen pasji, improwizacji i zaskakujących pomysłów. Chemia pomiędzy artystami zmienia się w energetyczny dialog między banjolele, skrzypcami i polską harmonią trzyrzędową. Brzmienie tria Wowakin raz jest surowe, szorstkie i brudne, a raz pełne słodyczy i delikatności naśladującej śpiew ptaków.

Event Venue & Nearby Stays

Klub "Karuzela", ul. Konarskiego 85, 01-355 Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Discover more events by tags:

Concerts in Warsaw

Sharing is Caring: