Portret choreograficzny - Eryk Makohon

Thu Jun 17 2021 at 07:00 pm

Mazowiecki Instytut Kultury | Warsaw

Publisher/HostMazowiecki Instytut Kultury
Tym razem w cyklu portretów choreografów przestawimy twórcę i lidera Krakowskiego Teatru Tańca Eryka Makohona, absolwenta szkoły muzycznej, architektury oraz studiów teorii tańca. Wykształcenie architektoniczne artysty wpłynęło na estetyczny kształt jego spektakli, co będzie można dostrzec w czasie wydarzenia. Wieczór Eryka Makohona będzie prowadzony m.in. w formie wykładu z ilustracjami filmowymi. Jeśli sytuacja pandemiczna na to pozwoli, przewidziana jest również część z udziałem publiczności.
Bilety: 20 zł

Więcej informacji o artyście:
Eryk Makohon - choreograf, twórca i lider Krakowskiego Teatru Tańca. Stały wykładowca Wydziału Teatru Tańca Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Twórca ponad trzydziestu spektakli. Autor projektów o charakterze edukacyjnym oraz wielu wydarzeń artystycznych.
Absolwent podstawowej i średniej szkoły muzycznej, architektury na krakowskiej Politechnice oraz studiów teorii tańca na Uniwersytecie Fryderyka Chopina w Warszawie. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2017 roku.
Wykształcenie architektoniczne mocno wpłynęło na estetyczny kształt jego spektakli. Duży wpływ miała również współpraca ze Śląskim Teatrem Tańca i jego twórcą, Jackiem Łumińskim, autorem własnej techniki tańca – polskiej techniki tańca współczesnego. Jako tancerz pracował kilka lat, najpierw w Krakowie, a potem na Śląsku – w Śląskim Teatrze Tańca, jednym z pierwszych polskich zawodowych teatrów tańca współczesnego. Jako tancerz koncertował na scenach w Europie, Azji i Ameryce Północnej.
Fot. K. Machniewicz

Event Venue & Nearby Stays

Mazowiecki Instytut Kultury, Elektoralna 12, Warsaw, Poland

Tickets

Discover more events by tags:

Art in WarsawLiterary-art in Warsaw

Sharing is Caring: