Platforma Krymska - początek końca okupacji?

Thu Oct 21 2021 at 05:30 pm

Centrum Prasowe Foksal CPF | Warsaw

Instytut Wolno\u015bci
Publisher/HostInstytut Wolności
Platforma Krymska - pocz\u0105tek ko\u0144ca okupacji?
Advertisement
Czy nowa międzynarodowa inicjatywa Ukrainy może doprowadzić do zakończenia trwającej już siedem lat rosyjskiej okupacji półwyspu?
Udział wezmą m.in. Ambasador Ukrainy w RP Andrij DESZCZYCIA, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Jakub KUMOCH (Szef Biura Polityki Międzynarodowej)
➡️➡️➡️ ZAREJESTRUJ SIĘ: https://forms.gle/MuZqjPBduBvhfBfJ8
23 sierpnia w Kijowie odbył się szczyt Platformy Krymskiej - zainicjowanej przez Ukrainę międzynarodowej koalicji państw sprzeciwiających się próbie nielegalnej aneksji Krymu przez Federację Rosyjską. W pierwszym spotkaniu inicjatywy wzięli udział przedstawiciele 46 krajów i instytucji międzynarodowych, w tym prezydenci większości państw Europy Środkowej. Czy takie działanie może przybliżyć Ukrainę do powrotu na okupowany półwysep? Jak można oceniać deklarację przyjętą 23 sierpnia? Jakie mogą być kolejne działania Ukrainy związane z Krymską Platformą? W spotkaniu uczestniczył również prezydent RP Andrzej Duda. Aktywność polskiej dyplomacji na kierunku krymskim daje również asumpt do zadania pytań o rolę Polski w regionie.
O tym porozmawiamy z politykami, dyplomatami i ekspertami. Szczegółowa lista uczestników już niedługo!
Organizatorem wydarzenia jest Instytut Wolności. Partnerem spotkania jest Ambasada Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej.
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Centrum Prasowe Foksal CPF, Foksal 3/5, 00-366 Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Sharing is Caring: