Piękni Czterdziestoletni: Dominika Kluźniak

Wed Jan 19 2022 at 07:00 pm

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego | Warsaw

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
Publisher/HostInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
Pi\u0119kni Czterdziestoletni: Dominika Klu\u017aniak
Advertisement
? Znana szerokiej publiczności z desek scenicznych, dużego i małego ekranu, radia, dubbingu. Absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. Aktorka warszawskich teatrów: Współczesnego, Dramatycznego i Narodowego. Grała w spektaklach m.in.: Michała Borczucha, Piotra Cieplaka, Agnieszki Glińskiej, Jerzego Jarockiego, Grzegorza Jarzyny, Natalii Korczakowskiej, Andrieja Moguczija, Macieja Prusa czy Roberta Wilsona. Autorka minipowieści „Miejsce”. 19 stycznia o godz. 19:00 bohaterką kolejnego spotkania z cyklu „Piękni czterdziestoletni” będzie ? Dominika Kluźniak. Spotkanie poprowadzi Michał Smolis.
? Bezpłatne zaproszenia na wydarzenie dostępne są na stronie Instytutu oraz w serwisie GoOut.net.

? W 2003 r. Dominika Kluźniak związała się z Teatrem Współczesnym w Warszawie. W tym samym roku dołączyła do zespołu Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy, gdzie pracowała do 2009 r. Od roku 2010 jest aktorką Teatru Narodowego. Współpracowała także z Teatrem Stara Prochownia, Teatrem Studio i Théâtre Sylvia Monfort w Paryżu. Występowała w wielu słuchowiskach radiowych oraz spektaklach Teatru Telewizji.
? Jest trzykrotną laureatką Feliksa Warszawskiego. Otrzymała nagrodę dziennikarzy na 21. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, nagrodę dla młodej aktorki za rolę Jadwisi w przedstawieniu „Pamiętnik” wg Witolda Gombrowicza z Teatru Dramatycznego w Warszawie na 30. Opolskich Konfrontacjach Teatralnych, Nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza za rolę Pippi w przedstawieniu „Pippi Pończoszanka” w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Jest również laureatką nagród Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry”. W 2015 r. została odznaczona Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis.
? Cykl „Piękni czterdziestoletni” to comiesięczne spotkania z pokoleniem artystów i artystek, wchodzących do zawodu już po transformacji ustrojowej, z przedstawicielami generacji, której dokonania zmieniły i zmieniają oblicze polskiego teatru.
__________
ℹ Więcej szczegółów na stronie :+
? instytut-teatralny.pl/PiekniCzterdziestoletniKluzniak
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Jazdów 1, Warsaw, Poland

Tickets

Discover more events by tags:

Art in WarsawTheatre in Warsaw

Sharing is Caring: