Paryż, 13. dzielnica przedpremierowo w U–jazdowskim

Tue May 17 2022 at 06:30 pm to 08:15 pm

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski | Warsaw

U-jazdowski Kino
Publisher/HostU-jazdowski Kino
Pary\u017c, 13. dzielnica przedpremierowo w U\u2013jazdowskim
Advertisement
Akcja filmu rozgrywa się pośród wieżowców i esplanad paryskiego blokowiska, tutejszego Chinatown. Na tle surowej, brutalistycznej architektury uczucia młodych bohaterów wydają się szczególnie kruche i podatne na zranienie. Emilie (Lucie Zhang) zakochuje się w swoim sublokatorze Camille’u (Makita Samba). Ten podejmuje erotyczną grę, ale broni się przed uczuciami – do czasu, gdy poznaje Norę (Noémie Merlant), która jednak ma obsesję na punkcie Amber (Jehnny Beth), tajemniczej dziewczyny pracującej na seks-kamerce. Jacques Audiard misternie plącze drogi swoich bohaterów, przykleja i odrywa ich od ekranów oraz z niebywałą świeżością i ciętym humorem kreśli portret współczesnych kochanków: śmiało otwierających drzwi do swoich sypialni, ale trzymających serca pod kluczem.
Doskonale chwytający rytm wielkomiejskiego życia, uwodzicielski, pełen czułości i empatii wobec bohaterów „Paryż, 13. Dzielnica” to kolejne przyjęte z entuzjazmem w Cannes dzieło twórcy nagrodzonych Złotą Palmą „Imigrantów” i wyróżnionego Grand Prix „Proroka”. Film jest ekranizacją komiksowego hitu – „Śmiechu i śmierci” Adriana Tomine’a, a za jego scenariusz odpowiada m.in. gwiazda francuskiego kina, Céline Sciamma, reżyserka „Portretu kobiety w ogniu” i „Małej mamy”.
Opowiadając o miłości i seksie w wielkim mieście, Audiard stworzył fascynujący portret współczesnej metropolii: multietnicznej, wielojęzycznej, oplecionej siatką niezliczonych połączeń i przynoszącej każdego dnia niekończące się problemy z komunikacją.
Język
francuski
napisy polskie

Bilety
16 zł normalny
14 zł ulgowy
10 zł z kartą widza
dostępne w kasie i online: https://u-jazdowski.pl/kino/repertuar/paryz-13-dzielnica
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2, 00-467 Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Tickets

Discover more events by tags:

Entertainment in Warsaw

Sharing is Caring: