Předvánoční koncert skupiny FRAGILE v Praze

Sat Nov 25 2023 at 06:00 pm

Kostel sv. Šimona a Judy | Obecnice

Agentura Gardes
Publisher/HostAgentura Gardes
P\u0159edv\u00e1no\u010dn\u00ed koncert skupiny FRAGILE v Praze
Advertisement
Zveme Vás na koncert nejlepší slovenské vokální skupinu FRAGILE.
Předprodej:
https://www.ticketportal.cz/event/FRAGILE-SK-Predvanocni-koncert
Skupina bez použití hudebních nástrojů, tedy a cappella, interpretuje známé světové hity. Fragile patří nejen ke slovenské, ale bez nadsázky také k evropské a capella špičce; vystupuje nejen v České republice, ale také ve Francii, Polsku, Belgii či Rakousku. Koncert je plný nejen výborné hudby, ale i podmanivého humoru, díky čemuž zažijete neopakovatelný večer plný skvělé zábavy.
Specifikem i dominantou FRAGILE je právě hudební žánr, který skupina interpretuje. Termín 'a cappella' označuje vokální hudbu - tedy zpěv bez doprovodu hudebních nástrojů. Jednoduše řečeno, tam, kde zpěvákem v běžných hudebních skupinách při zpěvu pomáhají hudební nástroje, si musí zpěváci v a cappella formacích vystačit pouze se svým hlasem. Jelikož se není za co skrýt, musí být při zpěvu a cappella vše čisté a dokonalé.
Úspěchy skupiny: zvládá výzvy tohoto náročného žánru mistrovsky, o čemž svědčí i několik ocenění, jako 3x cena OTO (Osobnost televizní obrazovky) v kategorii nejpopulárnější hudební skupina, zda Křišťálové křídlo za CD Hlasy s Richardem Müllerem.
Skupina doprovázela na koncertech Karla Gotta, Helenu Vondráčkovou a další.
Jsou trojnásobným držitelem ocenění Hudební skupina roku 2013, 2014 a 2015 v diváckém hlasování ankety OTO (Osobnosti televizní obrazovky) obdoby našeho Zlatého Slavíka.
Je nositelem Krišťálového křídla za Album roku 2013 od slovenského Zväzu autorov a interpretov. V roce 2008 reprezentovalo Slovensko na světové výstavě EXPO 2008 ve Španělské Zaragoze.
V ČR účinkovala v pořadech Show Jana Krause, Snídaně s Novou, Sama doma, Dobré ráno a celé řadě dalších.
Slovo "fragile" znamená "křehký" a jako název vokální skupiny vystihuje samotnou podstatu žánru a cappella - je křehký. Když spolu muzicíruje skupina zpěváků bez doprovodu hudebních nástrojů, neskryje se žádná nedokonalost. Každou rytmickou a intonační nepřesnost je vidět jako chybičku krásy, podobně jako je vidět škrábanec na čirém skle. I malá nepozornost jednoho ze zpěváků stačí na to, aby se hudební pyramida hlasů v okamžiku rozsypala. Skupina FRAGILE ale interpretuje žánr a cappella s lehkostí a s nadhledem, a energie, kterou Vám z pódia odevzdá, se dá jen těžko popsat. Třeba ji zažít na vlastní kůži.
Repertoár koncertů skupiny tvoří písně světových i domácích interpretů.
FRAGILE tvoří:
Braňo Kostka, Soňa Norisová, Jana Golis, Světlana Rymarenko, Anabela Mollová, Karolína Majerníková, Daniela Tomešová, Slavo Košecký, Peter Lacho, Martin Madej, Martin Klempár, Jozef Hečko.
Odkazy na youtube:
Píseň Baroko, zpěv a capella Fragile - Show Jana Krause 17. 2. 2016 - YouTube
Helena Vondráčková & Fragile - Dvě malá křídla tu nejsou (Killing Me Softly) (2017) - YouTube
Fragile - Bohemian Rhapsody (a cappella cover) - YouTube
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Kostel sv. Šimona a Judy, Obecnice, Czech Republic

Tickets

Sharing is Caring: