Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „re[k]wizyty”

Thu Jan 20 2022 at 06:00 pm

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski | Warsaw

Centrum Sztuki Wsp\u00f3\u0142czesnej Zamek Ujazdowski
Publisher/HostCentrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Oprowadzanie kuratorskie po wystawie \u201ere[k]wizyty\u201d
Advertisement
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „re[k]wizyty”. O pracach opowie Daniel Echaust.
Wystawa „re[k]wizyty” to prezentacja prac zakupionych do Kolekcji Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w 2021 roku dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowa Kolekcja Sztuki Współczesnej. Wśród pokazywanych dzieł znajdują się obrazy, rzeźby i rysunki polskich twórców: Marka Chlandy, Jacka Dłużewskiego, Małgorzaty Mirgi-Tas, Ludwiki Ogorzelec i Tomasza Tatarczyka, a także instalacja Josepha Kosutha oraz Ilji Kabakova.
W ramach cyklu {Sztuka z perspektywy...} każdą wystawę można obejrzeć wiele razy – za każdym razem z innej perspektywy: kuratora, artysty, edukatora, wolontariusza, pomagającego przy realizacji wystawy, architekta, psychologa, dziennikarza, choreografa, językoznawcy i wielu innych. Perspektyw może być nieskończona ilość, a jedynym ograniczeniem jest czas trwania wystawy.
W związku z ograniczeniami i w trosce o bezpieczeństwo widzów wstęp na wydarzenie obowiązują zapisy. Prosimy wysłać zgłoszenie na adres [email protected]
Wstęp bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Zbiórka w holu głównym.
Więcej informacji: https://u-jazdowski.pl/edukacja/oprowadzania-i-spacery/sztuka-z-perspektywy/20-01-2022
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2, 00-467 Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Sharing is Caring: