Advertisement
Zapraszamy na zwiedzanie nowo otwartego Gabinetu Fotografii z jego współkuratorką Ewą Nowak Miturą. Spotkanie jest dedykowane osobom 60+ w ramach cyklu: Warszawskie espresso.🔵 Zbiór fotografii to największa kolekcja Muzeum Warszawy, rozwijana od ponad siedemdziesięciu lat dzięki zakupom i darom. Tworzą ją archiwa wybitnych fotografów i fotografek, zbiory amatorskie, prace współczesnych twórczyń i twórców, a także pamiątki oraz albumy warszawskich rodzin.
🔵 Gabinet Fotografii to wizualna opowieść o Warszawie i fotografii – od XIX wieku po czasy współczesne. Prezentowane tu zdjęcia ukazują miasto widziane oczami jego mieszkanek i mieszkańców oraz osób przyjezdnych, zarówno amatorów, jak i zawodowych fotografów i fotografek, którzy w swoich kadrach zatrzymywali ulotne momenty warszawskiego życia.
Ewa Nowak Mitura:
Historyczka sztuki, kustoszka Centrum Fotografii Muzeum Warszawy. Autorka książki: Początki fotografii w prasie polskiej. „Tygodnik Ilustrowany” 1859-1900, II tom serii „Źródła do historii fotografii polskiej XIX wieku”, wyd. Liber Pro Arte, Warszawa 2015 oraz licznych tekstów popularyzatorskich. Współkuratorka wystawy „Śliczna jest młodość naszego wieku. Fotoalbumy 1850-1950” (Muzeum Warszawy, luty-maj 2024) oraz Gabinetu Fotografii w Muzeum Warszawy.
🎟️ Bilety: https://bilety.muzeumwarszawy.pl/rezerwacja/nienumerowane.html?ter_id=724739&ter_idt=6329db2f06ac8998462a60dbb4c25955
_____
Zdjęcie w tle: Plaża na Saskiej Kępie pierwszego lata po zakończeniu II wojny światowej, Jerzy Baranowski, wytwórnia: Film Polski, lato 1945, Warszawa
Partner edukacji Muzeum Warszawy – PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.
www.gkpge.pl
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Rynek Starego Miasta 28, 00-272 Warsaw, Poland, rynek Starego Miasta 28, 00-272 Śródmieście, Polska, Warsaw, Poland
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.










