Oko Głuchych | Spacer dźwiękowy po centrum Warszawy

Sun Jun 20 2021 at 04:00 pm to 05:00 pm

Plac Defilad w Warszawie | Warsaw

Publisher/HostMuzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie/ Museum of Modern Art in Warsaw
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na spacer z cyklu „Oko Głuchych”. Wydarzenie jest dostosowane do potrzeb osób w z niepełnosprawnością słuchu.
_____

? Spacer dźwiękowy po centrum Warszawy ?

Hałas należy do centrum miasta. Większość Głuchych myśli, że dźwięk ich nie dotyczy. Podobnie słyszący często sądzą, że Głusi nie doświadczają dźwięków. Dźwięk wpływa jednak na życie Głuchych. Daniel Kotowski pokazuje, że choć nie słyszy, musiał poznać mechanizmy rządzące światem dźwięku, aby dostosować zachowanie do otoczenia.

Podczas spaceru zbadamy różne przestrzenie i źródła dźwięku wokół budowy nowego budynku Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Każdy widzi i słyszy centrum inaczej, w zależności od własnych możliwości zmysłowych. Porównamy nasze wrażenia i zastanowimy się nad rolą dźwięku w naszych wspomnieniach.
_____

? KIEDY:
niedziela 20 czerwca 2021 | godz. 16.00

? KTO:
Daniel Kotowski

? GDZIE:
zbiórka przy Rotundzie, ul. Marszałkowska 100/102, Warszawa

❓ Możesz zapytać o spotkanie lub napisać, co pomoże Ci uczestniczyć w spacerze:
? napisz na adres [email protected]
? zadzwoń lub napisz SMS na numer +48 577 006 290
_____

? Daniel Kotowski – artysta wizualny. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2018) oraz Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie (2016). Zajmuje się performansem, sztuką instalacji, projektowaniem, tworzy obiekty i filmy wideo. Interesuje go zagadnienie biowładzy, komunikacja międzyludzka oraz polityka społeczna.

Event Venue & Nearby Stays

Plac Defilad w Warszawie, 00-110 Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Sharing is Caring: