O królu puszczy w Łazienkach | Spotkanie przyrodnicze

Fri Nov 26 2021 at 06:00 pm

Łazienki Królewskie | Warsaw

\u0141azienki Kr\u00f3lewskie
Publisher/HostŁazienki Królewskie
O kr\u00f3lu puszczy w \u0141azienkach | Spotkanie przyrodnicze
Advertisement
W ramach akcji "Darmowy listopad" zapraszamy na spotkanie z żubrem - wspaniałym, królewskim zwierzęciem, które niegdyś zamieszkiwało teren dzisiejszych Łazienek Królewskich.
Żubr, który jest symbolem ochrony przyrody w Polsce, jeszcze sto lat temu był o włos od wymarcia. Podczas zajęć opowiemy o historii restytucji tego największego ssaka lądowego w Europie oraz jego niezwykłym życiu socjalnym. Dowiemy się także, co obecnie stanowi największe zagrożenie dla króla puszczy, dlaczego żubr wymaga opieki ze strony człowieka i jakie działania podejmowane są w ramach czynnej ochrony tego gatunku. W części pokazowej zobaczymy prawdziwą czaszkę dorosłego oraz młodego żubra, ich zęby oraz kręgi ??. Dowiemy się również, ile miejsca w tym zwierzęciu zajmuje jego 100-litrowy żołądek!
?INFORMACJE?
Spotkanie przyrodnicze dla dorosłych
? Termin: 26 listopada 2021 r., godz. 18.00
? Miejsce: Centrum Edukacji Ekologicznej w Nowej Palmiarni
? Wstęp: wolny w ramach akcji "Darmowy listopad"
? Zapisy: [email protected] (liczba miejsc ograniczona)
?‍♀️ Prowadzenie: Lidia Sternik-Stempkowska
***
Lidia Sternik-Stempkowska - z wykształcenia biolog, z zamiłowania przyrodnik. Studiowała biologię na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Przez 11 lat pracowała w resorcie środowiska jako specjalista od ochrony gatunkowej zwierząt. Obecnie pracuje w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, gdzie zajmuje się promowaniem edukacji o żubrach. Współpracuje również ze Stowarzyszeniem Miłośników Żubrów. W Łazienkach Królewskich prowadzi zajęcia przyrodnicze dla dzieci i dorosłych.
Autorką fotografii ilustrującej warsztaty jest Katarzyna Borek.
AKCJA "DARMOWY LISTOPAD" 2021 W ŁAZIENKACH KRÓLEWSKICH ?https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/aktualnosci/darmowy-listopad-2018-w-lazienkach-krolewskich
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Łazienki Królewskie, ul. Agrykola 1, Warsaw, Poland

Sharing is Caring: