Advertisement
Zapraszamy do Domu Urodzenia Chopina na cykl comiesięcznych spotkań pn. "O Chopinie przy kawie" - serii atrakcyjnych, godzinnych wykładów skierowanych do młodzieży, dorosłych oraz seniorów.Wykłady poruszają tematy związane z Fryderykiem Chopinem, historią, muzyką i sztuką w ogóle. Każde spotkanie kończy się rozmową przy kawie oraz recitalem fortepianowym.
Harmonogram spotkania:
12.00-13.00 wykład
13.00-13.20 recital fortepianowy
13.20-14.00 rozmowy i poczęstunek - kawa, herbata, słodkie przekąski
Miejsce: sala kinowa w kompleksie muzealnym w Żelazowej Woli
Wstęp: 5 zł - obowiązuje rezerwacja miejsc: http://bilety.nifc.pl
Terminy spotkań: 26 lutego, 19 marca, 16 kwietnia, 21 maja oraz 18 czerwca, tematy podamy wkrótce.
26 lutego:
„Tam jest dom Twój, gdzie serce Twoje” - Radosław Jarosiński
Prelekcja poświęcona będzie niezwykłej historii serca Fryderyka Chopina – od momentu jego usunięcia z ciała kompozytora, poprzez dramatyczne i skomplikowane losy w czasie powstania warszawskiego, aż po przekazanie go w ręce Bolesława Bieruta w Żelazowej Woli.
Podczas wykładu zostaną zaprezentowane unikalne zdjęcia ukazujące moment przekazania serca (ze zbiorów Marii Jabłońskiej) oraz relacje świadka tych wydarzeń – byłego ordynatora szpitala w Sochaczewie, Jana Stankiewicza, według którego serce Chopina trafiło do Sochaczewa w czasie okupacji.
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli, Milanowek, Poland
Tickets