Advertisement
Näitus on vaadatav 6. jaanuarini 2026 tööpäevadel kl 9-18.Valdur Ohakas (1925 - 1998) kogus 20. sajandi teisel poolel tuntust ennekõike maalikunstnikuna, kuid lisaks oli ta ka kirglik joonistaja. Alates 1944. aastast õppis Ohakas Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis (varasema nimega Pallase kunstikool), kuid pärast arreteerimist (1949) saadeti ta vangilaagrisse, kust vabanes aastal 1956. Kuigi Valdur Ohakat võib pidada ülimalt viljakaks kunstnikuks, hävis 1991. aastal suur osa tema loomingust Merivälja kodu tulekahjus. 26. detsembril täitub 100 aastat kunstniku sünnist.
Meenutusnäitusel on kaks teineteisele vastanduvat galeriiseina. Ühel neist on eksponeeritud valik Valdur Ohaka 40ndate - 50ndate aastate loomingust. Teisel seinal on väike ülevaade kunstniku maaliloomingust.
Juubelinäituse avamisel on võimalik tutvuda ka äsja trükist ilmunud kunstialbumiga “Valdur Ohakas 100. Loomekümnendid”. Kunstialbumis on enam kui 150 värvilist ja mustvalget reproduktsiooni, samuti meenutuslood. Näitlejad Guido Kangur ja Heino Seljamaa, kunstnikud Andrus Rõuk, Albert Gulk ja Ilmar Kruusamäe, kunstikogujad Aimar Jugaste ja Mart Erik - kõigil neil on oma lugu kunstnikust ja tema loomingust meenutada.
Juubelinäituse ja kunstialbumi koostas kunstnik Ilmar Kruusamäe.
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Tartu Ülikooli Füüsika Instituut/Institute of Physics University of Tartu, W. Ostwaldi 1,Tartu, Estonia
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.











