Advertisement
Foredraget starter ca. kl. 19 - etter årsmøtet som starter kl. 1830Gerd Karin Lysholm er firdragsholder
Slekt og Data Nordland har registrert dødsboskifter og lagt den søkbare databasen på CD eller USB. Flere tusen timer er nedlagt i dette arbeidet fra 1993 til i dag. Vi har fått databasene Skifter i Salten og Ofoten, Skifter i Lofoten og Vesterålen og Skifter på Helgeland. Skiftene er en fantastisk kilde som supplerer kirkebøker og folketellinger.
Fra 2019 til 2023 har arbeidet bestått av gjennomgang og korrekturlesning av Skifter i SaIten og Ofoten. Databasen inneholder nå 105.290 personoppføringer i 16.479 skifter 1700 - 1894. Sentrale personer i korrekturlesningen har vært Jarl Christensen, Gerd Karin Lysholm og Magne Mæle.
Feil og mangler er blitt rettet, og skiftene er blitt finleste slik at flere familiemedlemmer og slektninger utover arvingene er med. Gerd Karin Lysholm vil fortelle oss mer om dette.
Les mer på Slekt og Data Nordlands nettside: https://www.slektogdata.no/nb/nye-funn-i-skiftene
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Stormen bibliotek, Storgata 1A,Bodø, Norway, Bodo