Advertisement
La poalele munților Făgăraș am descoperit 𝐏𝐋𝐀𝐍𝐄𝐓𝐀 𝐍𝐔𝐂(𝐮)Ș𝐎𝐀𝐑𝐀, locul unde toți copiii au dreptul să se bucure de natură!Pe 30 august sărbătorim încheierea sezonului de tabere HAINUC cu o călătorie prin natură și cultură și semănăm prima sămânță a viitorului 𝐍𝐔𝐂Ș𝐎𝐀𝐑𝐀 𝐉𝐀𝐙𝐙 𝐅𝐄𝐒𝐓𝐈𝐕𝐀𝐋.
Explorăm Nucșoara la pas și în căruță și ne bucurăm de o seară de muzică cu Iordache și Sorin Romanescu în poiană.
Profitul obținut va susține taberele HAINUC pentru copiii care nu și le permit.
Pentru a ne putea organiza cât mai bine, accesul la eveniment se face doar cu rezervarea prealabilă.
Așadar:
🗓️CÂND?
Sâmbăta, 30 august, 2025.
🚩UNDE?
În campusul HAINUC, str. Căprioarelor nr.2-3, sat Nucșoara, jud. Argeș,
AICI:https://maps.app.goo.gl/qjjpcN25ywaVZd7A9
🦎PROGRAM?
14:00-18:00 - urcare pe vf. Strungii, cu plecare din campusul HAINUC. Urcăm cu căruța 40 de minute, apoi mergem pe jos pe vârf și ne întoarcem prin pădurea cu fagi seculari în campus. Plimbarea pe jos are 3 km și este potrivită pentru copii și adulți deopotrivă.
18:00-19:00 - masă în poiană
19:00-20:00 - bricolaj suvenir: săculeți imprimați botanic / pictați / linogravați,
20:00-21:00 - CONCERT
💰PREȚ?
230 lei, copiii sub 12 ani nu plătesc.
Prețul include: plimbarea ghidată pe jos și cu căruța, suvenirul săculeț, masa cu 3 feluri de mâncare și concertul de jazz.
🏕️POT CAMPA?
Avem câteva locuri de campare cu acces la grupuri sanitare pentru sâmbătă seara.
Se rezervă telefonic.
🚗UNDE PARCHEZ?
Aici: https://maps.app.goo.gl/M9MVj37rN9uY458x5
urmând apoi plăcuțele indicatoare spre poiana HAINUC.
🎈CUM REZERV?
Pentru rezervări sunați la numărul: 0745 011 687 Mihai.
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Nucșoara, Argeș, Râmnicu Vâlcea, Romania