Advertisement
Nowoczesna Konferencja dla Rodziców pt. "Pozwól mi (nie) być jak TY".Konferencja dla mieszkańców Gdańska, obowiązują zapisy!
Udział w wydarzeniu jest nieodpłatny, ilość miejsc jest dla ograniczona.
🌟Gdzie? Centrum Dolna Brama ul. Dolna Brama 8
🌟Kiedy? 05.04.2025 r.
Zapraszamy:
- rodziców dzieci i młodzieży,
- dzieci w przedziale wiekowym 4-13 lat,
na corocznie organizowaną konferencję w ramach Kampanii Społecznej "DOM - Dziecko Otulone Miłością".
🌟Program:
09:00-9:45 Rejestracja i poczęstunek.
9:45-12:00 Warsztaty dla dzieci.
10:00-12:00 Warsztaty dla rodziców.
12:00 Poczęstunek
🌟REJESTRACJA:
ZAPISY ZAMKNIĘTE!
Aby zarejestrować się należy wypełnić formularz:
https://forms.gle/BkP7NyyZ5hV5QnQL9
🌟🌟Prosimy o wybranie jednego warsztatu.🌟🌟
Szczegóły wydarzenia:
Warsztaty psychologiczne dla rodziców:
🟠Warsztat "Ile jeszcze muszę wytrzymać?" - mgr Roksana Galewska, mgr Anna Szemryk-Sadowa
Warsztat skierowany do rodziców dzieci w każdym wieku, stanowić będzie przestrzeń do zastanowienia się nad swoimi wyobrażeniami dot. rodzicielstwa, nadziejami, rozczarowaniami i wyzwaniami. Zastanowimy się wspólnie nad tym czy frustrowanie powinno występować w wychowaniu i jeśli tak, to w jakiej skali? Kiedy chronienie dziecka wcale go nie chroni i czy naprawdę musimy „wytrzymywać". Przyjrzymy się, gdzie przebiegają granice rodzica i dziecka, i czy powinny być takie same? W trakcie warsztatu dowiecie się także dlaczego należy i jak skutecznie komunikować dziecku swoje granice.
mgr Roksana Galewska - psycholożka, seksuolożka, psychoterapeutka. Absolwentka jednolitych studiów magisterskich na kierunku psychologia oraz podyplomowych studiów z seksuologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS. Aktualnie kończy 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne do certyfikatu psychoterapeuty ISPHS (2021-2025r.) Od 2016 roku prowadzi warsztaty psychoedukacyjne dla młodzieży, osób dorosłych i seniorów, współpracując z placówkami oświatowymi oraz organizacjami pozarządowymi. Od 7 lat wspiera osoby w kryzysach psychicznych, pracując z młodzieżą, dorosłymi oraz rodzinami w ośrodkach i organizacjach pozarządowych. Od 2021 roku współtworzyła kampanię Niebieskie Trampki Fundacji FOSA, stanowiącą szereg działań na rzecz promocji zdrowia psychicznego młodzieży oraz profilaktyki depresji i zachowań okołosuicydalnych. W ramach własnej praktyki pracuje z młodzieżą oraz osobami dorosłymi, indywidualnie oraz z parami. Obecnie współpracuje z Gdańskim Ośrodkiem Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży, w ramach którego prowadzi psychoterapię dzieci i młodzieży oraz konsultacje seksuologiczne.
mgr Anna Szemryk-Sadowa – psycholożka, pedagożka resocjalizacyjna, psychoterapeutka psychodynamiczna. Absolwentka jednolitych studiów magisterskich na kierunku psychologia oraz pedagogiki resocjalizacyjnej na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończyła czteroletnią szkołę psychoterapii psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Od ponad 10 lat wspiera osoby w kryzysach psychicznych, pracując z dorosłymi oraz rodzinami. Na co dzień koordynuje projekty związane ze zdrowiem psychicznym w Gdańsku, koncentrując się na działaniach psychoedukacyjnych i terapeutycznych. Od 2021 roku współtworzyła kampanię Niebieskie Trampki Fundacji FOSA, stanowiącą szereg działań na rzecz promocji zdrowia psychicznego młodzieży oraz profilaktyki depresji i zachowań okołosuicydalnych. W ramach własnej praktyki pracuje z osobami dorosłymi.
🟠Warsztat „O (nie)wdzięczności” – mgr Justyna Gniewek, mgr Zuzanna Maciuk
Warsztat poruszy jedno z kluczowych wyzwań wychowawczych – temat wdzięczności i jej braku. W trakcie spotkania omówimy, jak proces separacji oraz związane z nim oczekiwania, obawy, rozczarowania czy wyobrażenia mogą wpływać na relacje rodzinne. Przyjrzymy się czym właściwie jest tytułowa (nie)wdzięczność, ale także jak bycie niegrzecznym, frustracja związana ze stawianiem granic, lub niezrozumienie mogą prowadzić do konfliktów. Warsztat będzie okazją do swobodnej wymiany doświadczeń, wspólnego zastanawiania się nad procesem dojrzewania, uzyskania praktycznych wskazówek oraz lepszego zrozumienia nastoletnich emocji i reakcji.
mgr Justyna Gniewek - psycholożka, psychoterapeutka psychodynamiczna w trakcie szkolenia.
Ukończyła jednolite studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie Gdańskim oraz licencjackie studia z logopedii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Aktualnie uczestniczy w 4-letnim szkoleniu psychoterapeutycznym w nurcie psychodynamicznym organizowanym przez Krakowskie Centrum Psychodynamiczne. Obecnie współpracuje z Gdańskim Ośrodkiem Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży, gdzie prowadzi psychoterapie indywidualną oraz konsultacje dla rodziców. Doświadczenie praktyczne zdobywała między innymi w: Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej, Publicznym Pozytywnym Przedszkolu nr 7 w Gdańsku; Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Gdańsku.
mgr Zuzanna Maciuk - psycholożka, psychotraumatolożka, psychoterapeutka w trakcie szkolenia. Ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Gdańskim. Dyplom Psychotraumatologa uzyskała w Fundacji Pomorskie Centrum Psychotraumatologii w Gdańsku, gdzie uczestniczy w ostatnim etapie szkolenia z zakresu terapii traumy. Doświadczenie zawodowe zbierała m.in. pracując jako wychowawca z młodzieżą oraz ich opiekunami, prowadząc programy profilaktyczne dla młodzieży oraz współpracując przy realizacji projektu „Opracowanie i upowszechnienie narzędzi diagnostycznych do oceny zdolności poznawczych dzieci i młodzieży” na zlecenie Instytutu Badań Edukacyjnych, finansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. W Ośrodku zajmuje się pracą z młodzieżą oraz dorosłymi.
🟠Wykład „Jak nie (s)tresować nastolatka?” – mgr Marek Rosłoń
Wykład połączony z dyskusją i warsztatem umiejętności komunikacyjnych dla rodziców nie tylko nastolatków.
• Jak rozumieć dziecko, które przestaje być dzieckiem?
• Jak respektować granice dziecka i jak chronić własne?
• Jak rozmawiać, by wzajemnie się rozumieć?
• Jak skorzystać z okresu rozwoju dziecka dla rozwoju własnego?
Spotkanie poprowadzi Marek Rosłoń, psychoterapeuta, psycholog i filozof. W GOPP pracuje z młodzieżą, dorosłymi oraz prowadzi konsultacje rodzinne.
Warsztaty i animacje dla dzieci
Warsztaty kreatywne, animacja @Stowarzyszenie Arbuz
🟢Grupy 4-6 lat – warsztat plastyczny (1h) oraz ruchowy (1h) – łącznie 2h
Sensoryczna Przygoda z Kolorami! (warsztat plastyczny) Zapraszamy najmłodszych na wyjątkowe warsztaty malarskie, gdzie liczy się radość tworzenia i odkrywania świata kolorów wszystkimi zmysłami! Dzieci będą malować na dużych powierzchniach, używając nie tylko pędzli, ale także rąk, patyków i wałków. Wzbogacimy nasze artystyczne eksperymenty o różne faktury – mąkę, piasek i inne materiały, by pobudzić kreatywność i rozwijać zmysł dotyku. To doskonała okazja do swobodnej ekspresji i świetnej zabawy w twórczej atmosferze!
Taniec w pudełku (warsztat ruchowy) Serdecznie zapraszam na warsztat ruchowy pt.: „Taniec w Pudełku”. Spotkanie poprowadzone będzie w oparciu o karty edukacyjne, które są ilustracjami z opisami, dającymi pomysły na szukanie ruchu, podpowiadają ruch, są impulsem do improwizacji i dobrej, włączającej zabawy.
🟢Grupy 7-10 lat – warsztat ceramiczny (1h) oraz techniczny (1h) – łącznie 2h.
Warsztaty tworzenia magnesów (warsztat ceramiczny). Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję stworzyć własne magnesy na lodowki. Praca odbywać się będzie z gliny szybkoschnącej, która zachowa plastyczność przez wystarczający czas, by swobodnie uformować i ozdobić magnes.Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik otrzyma swój magnes w bezpiecznym opakowaniu, dzięki czemu bez problemu zabierze go do domu i zawiesi na lodówce
Robimy kusze (warsztat techniczny). Na naszych zajęciach wykonamy dalekonośne kusze z prostych elementów, takich jak patyczki do szaszłyków, spinacze do bielizny czy słomki papierowe.
🟢Grupa 11-13 lat – warsztat muzyczny (2h)
Robimy muzę. W czasie warsztatów uczestnicy zapoznają się z tworzeniem muzyki za pomocą sampli i loopów. Ich zadaniem będzie stworzenie zarysu utworu w ciągu dwóch godzin, korzystając z różnych fragmentów dźwiękowych i powtarzalnych pętli. Użyjemy looperów, które pozwolą na łatwe łączenie dźwięków i tworzenie rytmicznych struktur. Warsztaty mają na celu rozwój kreatywności i naukę pracy z dźwiękiem w prosty i intuicyjny sposób.
Partnerem wydarzenia jest Miasto Gdańsk, Centrum Dolna Brama oraz Stowarzyszenie Arbuz.
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Centrum Dolna Brama, ulica Dolna Brama 8, 80-821 Gdańsk, Polska,Gdansk, Poland