Noc Muzeów w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Sat May 14 2022 at 06:00 pm to Sun May 15 2022 at 01:00 am

Muzeum nad Wisłą - Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie | Warsaw

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie\/ Museum of Modern Art in Warsaw
Publisher/HostMuzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie/ Museum of Modern Art in Warsaw
Noc Muze\u00f3w w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
Advertisement
? Zbliża się kolejna edycja jednego z największych wydarzeń kulturalnych w stolicy – Noc Muzeów 2022!
Dzień zaczniemy od zdalnego zajrzenia na Muzeum w Budowie, a wieczorem zapraszamy Was do Muzeum nad Wisłą – nie tylko na wystawę „Refugees Welcome. Artystki i artyści na rzecz uchodźczyń i uchodźców”, ale też na szereg różnych oprowadzań. Będzie to ostatnia szansa, by obejrzeć ten wyjątkowy zbiór prac – tegoroczna Noc Muzeów odbywa się w przeddzień przed wieńczącą wystawę aukcją charytatywną!
? Więcej o wystawie:
? https://bit.ly/MSN-RW22

⚫️ 14:00
• Wirtualny spacer po budowie nowej siedziby na placu Defilad
Od ostatniej wizyty minął rok – także wtedy spacer odbył się z okazji Nocy Muzeów. Tymczasem budynek osiągnął już swoją docelową wysokość, trwają prace nad fasadą i konstrukcją dachu.
Na przechadzkę po wnętrzach powstającej u stop Pałacu Kultury i Nauki przyszłej siedziby MSN-u zaproszą nas Joanna Mytkowska i Mikołaj Mundzik. Jaką trasę będą pokonywać dzieła z magazynów do sal wystawienniczych? Co to jest „ścieżka sztuki”? Jak wyglądają przestrzenie galeryjne i jakiego widoku możemy spodziewać się z ostatniego piętra MSN na placu Defilad? Na te oraz inne pytania otrzymamy odpowiedź podczas sobotniego wirtualnego spaceru.
? Online, na profilu Muzeum na Facebooku

⚫️ 18:00
• Oprowadzanie Magdy Lipskiej, kuratorki wystawy „Refugees Welcome. Artystki i artyści na rzecz uchodźczyń i uchodźców”.
? Muzeum nad Wisłą
? Wstęp w ramach biletu na wystawę – bilety (5 zł/2,5 zł) dostępne w kasie i online: https://bit.ly/MSN-bilety

⚫️ 19:00
• Oprowadzanie opiekuna lub opiekunki publiczności
? Muzeum nad Wisłą
? Wstęp w ramach biletu na wystawę – bilety (5 zł/2,5 zł) dostępne w kasie i online: https://bit.ly/MSN-bilety

? Od godziny 20:00 wstęp wolny dzięki uprzejmości Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

⚫️ 20:00–20:15
• Performans chóru eksperymentalnego Refugees Welcome
Hymn kibiców drużyny z Liverpoolu, dziecięce wyliczanki i ludowe melodie. Czy mają coś wspólnego? Czy mogą, złączone w krótki performans, opowiedzieć o tym, czym są migracje i czym jest ocalenie? W przestrzeni wystawy Refugees Welcome wystąpi eksperymentalny wielonarodowy chór MSN wraz z dyrygentem Seanem Palmerem.
? Muzeum nad Wisłą

⚫️ 20:15–24:00
• Punktowe oprowadzania i rozmowy
W ramach oprowadzań punktowych alumny i alumni MSN oraz pracowniczki i pracownicy Fundacji Ocalenie zaproszą do wspólnej rozmowy o pracach na wystawie. Każda z osób oprowadzających opowie o jednej lub kilku interesujących ją pracach. Zwiedzający będą mogli swobodnie porozmawiać o dziełach i zadać nurtujące ich pytania, zarówno dotyczące ekspozycji, jak i działalności Fundacji.
? Muzeum nad Wisłą

⚫️ 20:30–01:00
• Instalacja „Kwiaty”
Na fasadzie Muzeum nad Wisłą wyświetlana będzie instalacja wideo „Kwiaty”. Praca została zainspirowana muzyką z płyty Michała Jacaszka o tym samym tytule, oraz stworzona pod wpływem obecnej sytuacji w Ukrainie i Europie. Obrazy wykonano klasyczną taśmą filmową z pomocą zmodyfikowanego projektora filmowego. Projekcji będzie towarzyszyć ścieżka dźwiękowa, na którą złożą się nowe wersje wybranych utworów z płyty, a także nowe kompozycje.
Muzyka: Jacaszek
Projekt, wideo: Ula Milanowska, Sylwek Łuczak
Sponsorem instalacji jest EY, Mecenas Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
? Muzeum nad Wisłą

__
? Staramy się, aby Muzeum było dostępne dla wszystkich. W razie pytań lub sugestii zapraszamy do kontaktu z koordynatorką dostępności: [email protected], tel. 577-006-290.
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Muzeum nad Wisłą - Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22,Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Sharing is Caring: