Noc Muzeów w Żydowskim Instytucie Historycznym

Sat May 14 2022 at 07:00 pm

Żydowski Instytut Historyczny | Warsaw

\u017bydowski Instytut Historyczny
Publisher/HostŻydowski Instytut Historyczny
Noc Muze\u00f3w w \u017bydowskim Instytucie Historycznym
Advertisement
? Od godziny 19:00 do 01:00 w kameralnych grupach będzie można zobaczyć niedostępne na co dzień zakątki Żydowskiego Instytutu Historycznego. Po dawnym gmachu Głównej Biblioteki Judaistycznej oprowadzą osoby, które znają go najlepiej – pracownicy Instytutu.
? Noc Muzeów będzie wyjątkową okazją do odwiedzenia Archiwum, gdzie pokażemy, jak przechowywane są nasze bezcenne zbiory, oraz do Działu Digitalizacji, który przygotowuje dzieła sztuki i dokumenty do cyfrowego udostępniania.
? Specjalnie z okazji Nocy Muzeów zaprezentujemy także wyjątkowe obiekty z naszej kolekcji, wcześniej niepokazywane publiczności. W holu głównym nasi goście będą mogli obejrzeć pamiątki związane z budową i funkcjonowaniem Wielkiej Synagogi na Tłomackiem, wysadzonej przez Jurgena Stroopa 16 maja 1943. Obiekty pochodzą ze zbiorów prywatnych oraz kolekcji Żydowskiego Instytutu Historycznego.
? Uwaga: wszystkie terminy na oprowadzanie po ŻIH są już zajęte. Podczas Nocy Muzeów mogą Państwo nadal odwiedzać nasze wystawy o dowolnej porze od 19:00 do 00:00.
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Żydowski Instytut Historyczny, Tłomackie 3/5,Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Tickets

Sharing is Caring: