Advertisement
Møt skogsnissene i Marka! 🎅🏻🎄Dato: Søndag 7. desember
Tid: 14.30 – 17.30
Sted: Sognsvann
Gratis og åpent for alle
Andre søndag i advent inviterer Skiforeningen store og små til en stemningsfull tur i skogen for å møte nissemor og nissefar. Ta med barna og bli med på jakten etter skogsnissene i Marka – en tradisjonsrik og koselig opplevelse som passer for hele familien. I en hektisk førjulstid er denne tradisjonsrike turen en kjærkommen og populær pause. Vi ønsker å spre julemagi, og gleder oss til å se dere i skogen! ❄️😍
🧑🎄 OM TUREN: Turen starter fra Sognsvann og går et lite stykke innover i skogen, hvor dere ved hjelp av fakler finner frem til nisseparet. Der kan barna hilse på nissene og gjerne levere en ønskeliste. Mer spesifikk info om lengde på turen og hvor man kan sette barnevogner osv kommer når det nærmer seg.
🌲 PRAKTISK INFO: Vi setter opp flere bålplasser, så ta gjerne med pinnebrød eller noe annet godt å grille. Husk å kle dere etter været! Varme klær og vintersko, sitteunderlag og noe varmt i koppen. Hvis barna (og de voksne) kler seg litt nissete, blir nissene ekstra glade.
🤶 HVORDAN KOMME SEG DIT: Start ved bommen på Sognsvann eller nordenden av den store parkeringsplassen. Skiforeningens markanisser vil vise vei. Fakler markerer ruten til nisseparets hemmelige sted i skogen. NB: På grunn av stor pågang tidligere år har vi i år tre nissepar i skogen.
🌟 Velkommen til en magisk førjulsopplevelse i Marka!
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Sognsvann, Oslo, Norway
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.











