Advertisement
Vi feirer samisk nasjonaldag og samisk uke, og inviterer til konsert med ingen ringere enn Niko Valkeapää og Georg Buljo. Kvæfjord Bygdekvinnelag selger samiskinspirert mat. Niko Valkeapää er sanger, låtskriver og joiker med internasjonalt ry. Han synger på samisk og har gjennom 25 år utviklet samisk musikk mot elektronika-pop og blues til inspirasjon for yngre samiske artister.
Stødig forankret i samisk tradisjon utgjør Valkeapää sin særegne vare og varme stemme et musikalsk bakteppe av både elektronisk musikk og moderne jazz.
Georg Buljo Buljo er artist, gitarist og skribent. Han jobber blant annet med Mari Boine og Lars Bremnes som produsent og låtskriver. Han har også samarbeidet med Odd Nordstoga, Lars Ánte Kuhmunnen, Johan Anders Bær, Biret Risten Sara og Jan Eggum samt en rekke andre norske og samiske artister.
Velkommen til en stor kveld hvor både mat og musikk er i samisk ånd.
Konsertstart kl. 19.00, dørene åpnes kl. 18.00
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Hans Egedes vei 7, 9475 Borkenes, Norway, Hans Egedes veg 7, 9475 Borkenes, Norge,Borkenes, Harstad, Norway
Tickets