Nie zrażamy do teatru, zarażamy teatrem! Konferencja i pokaz dla nauczycieli szkół ponadpodstawowych

Mon Nov 08 2021 at 12:30 pm to 02:30 pm

Teatr Scena Współczesna | Warsaw

Scena Wsp\u00f3\u0142czesna
Publisher/HostScena Współczesna
Nie zra\u017camy do teatru, zara\u017camy teatrem! Konferencja i pokaz dla nauczycieli szk\u00f3\u0142 ponadpodstawowych
Advertisement
✨ W dzisiejszych niepewnych i trudnych dla kultury czasach, z troską myślimy o tych, bez których sztuka straciłaby sens, czyli o naszych Widzach, a przede wszystkim tych młodych. Nie tylko instytucje kultury ucierpiały na lockdownie. Zamknięcie teatrów, muzeów, kin spowodowało, że kontakt młodego człowieka z żywą sztuką został ograniczony, zastąpiony prostszymi formami wizualnymi. Zdajemy sobie sprawę, że w obecnej sytuacji, w dobie szybkich, kolorowych treści, szeroko dostępnych w Internecie, nie jest łatwo przekonać młodego człowieka do teatru. Wierzymy jednak, że nic nie jest w stanie zastąpić naturalnego i namacalnego kontaktu z kulturą, teatrem, a sztuka przetrwa i dalej będzie kształtowała nowe pokolenia. Stawiając czoła tym trudnościom chcielibyśmy Drogie Nauczycielki i Drodzy Nauczyciele zaprosić Was na konferencję Teatru Scena Współczesna, który w swej idei spełnia formę teatru żywego, pobudzającego do myślenia i refleksji, ale także otwartego na młodego widza i jego potrzeby. Łączymy klasykę z dobrym humorem i nowoczesnymi metodami dotarcia do każdego odbiorcy. Naszym założeniem jest myśl ,,nie zrażamy do teatru, zarażamy teatrem".

? Podczas konferencji przekażemy materiały pomocnicze, podyskutujemy o kulturze, teatrze, edukacji i wychowaniu, ale ideą przewodnią naszego Teatru, a także tego spotkania, jest to, aby nie zniechęcać do teatru, więc nie będzie to nudna konferencja. W programie przewidujemy pokazy najciekawszych fragmentów i piosenek ze spektakli, rozmowy z Aktorami Teatru Scena Współczesna, prezentacje scenariuszy lekcji edukacyjnych. To będzie konferencja z rozrywką.

✨ Konferencję i pokaz dla Nauczycieli i Nauczycielek szkół ponadpodstawowych w Warszawie ,,Nie zrażamy do Teatru, zarażamy teatrem”
? Termin:
8 listopada 2021 (poniedziałek), godz. 12:30-14:30
? Miejsce:
Teatr Scena Współczesna, ul. Giordana Bruna 9 (tuż przy stacji Metro Pole Mokotowskie)
? Zgłoszenia:
Liczba miejsc jest ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń). Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową do 03.11.2021 na adres: [email protected] - w tytule prosimy ująć KONFERENCJA 2021, a w treści maila podać imię, nazwisko i szkołę, którą Państwo reprezentują.
? Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o udziale w konferencji.
? Projekt współfinansowany jest przez m.st. Warszawa w ramach programu “Centrum Teatru i Tańca w Warszawie”.
? Program konferencji został przygotowany we współpracy z LXIX Liceum Ogólnokształcące LXIX Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Powstania Warszawskiego 1944.

Chętnie odpowiemy na Wszelkie pytania (tel. 796 550 570).

Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Teatr Scena Współczesna, Giordana Bruna 9, 02-594 Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Discover more events by tags:

Business in WarsawConferences in Warsaw

Sharing is Caring: