National Theatre Live: "Prima Facie" | w roli głównej Jodie Comer

Sat Sep 17 2022 at 10:30 am to 12:45 pm

Kino Muranów | Warsaw

Kino Muran\u00f3w
Publisher/HostKino Muranów
National Theatre Live: "Prima Facie" | w roli g\u0142\u00f3wnej Jodie Comer
Advertisement
Jodie Comer (nominowana m.in. do Złotych Globów za rolę w serialu Obsesja Eve) debiutuje na West Endzie w brytyjskiej premierze nagradzanej sztuki Suzie Miller.
Tessa jest młodą, błyskotliwą adwokatką. Wywodząca się z klasy robotniczej kobieta wypracowała sobie drogę na sam szczyt: broni, przesłuchuje, zwycięża. Jednak nieoczekiwany splot wydarzeń sprawia, że ścieżki patriarchalnej mocy prawa, siły dowodów i moralności zaczynają się rozchodzić. Prima Facie przenosi widza w samo centrum wydarzeń, podczas których emocje i doświadczenie zderzają się z nieubłaganymi zasadami gry.
Tę wybitną inscenizację reżyseruje ceniony Justin Martin. Spektakl nagrano w kameralnym Harold Pinter Theatre na londyńskim West Endzie
TYTUŁ POLSKI:
National Theatre Live: Prima Facie
TYTUŁ ORYGINALNY
National Theatre Live: Prima Facie
GATUNEK
dramat
JĘZYK
angielski (napisy polskie)
REŻYSERIA:
Justin Martin
OBSADA
Jodie Comer
ROK PRODUKCJI
2022
KRAJ PRODUKCJI
Wielka Brytania
CZAS TRWANIA
131 min.
__
O National Theatre Live:
Pierwsza transmisja HD (przekaz LIVE) przedstawienia z cyklu „National Theatre Live” („NT Live”), miała miejsce 25 czerwca 2009 roku: pokazano wtedy „Fedrę”, klasycystyczną tragedię Jeana Racine’a. W postać tytułową wcieliła się Helen Mirren, laureatka Oscara za rolę Elżbiety II w filmie „Królowa” (wystąpiła później w „Audiencji” Petera Morgana, sztuce teatralnej autorstwa scenarzysty filmu. Spektakl był transmitowany w cyklu NT Live i wielokrotnie powtarzany na życzenie widzów).
Royal National Theatre (Królewski Teatr Narodowy) w Londynie, znany powszechnie jako National Theatre, jest kulturalną wizytówką Wielkiej Brytanii. Jako scena narodowa National Theatre ma w swoim repertuarze przede wszystkim klasykę rodzimą (zwłaszcza dzieła Shakespeare’a), a także obcą i dramaty współczesne. Do tej pory zespół przygotował ponad 800 premier. W jednym sezonie daje ponad tysiąc przedstawień dla ponad pół miliona widzów (nie licząc tych, którzy zasiadają w salach kinowych). Obecnie na deskach brytyjskiej sceny narodowej występuje zespół liczący 150 aktorów. Poprzedni dyrektor sceny Nicholas Hytner zasłynął uwspółcześnionymi inscenizacjami Szekspira. W ramach cyklu transmisji oglądaliśmy jego „Hamleta” z Rorym Kinnearem. Obecnie (od marca 2015 roku) dyrektorem National Theatre jest Rufus Norris.
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Kino Muranów, ul. Gen. Władysława Andersa 5, Warsaw, Poland

Tickets

Discover more events by tags:

Art in WarsawTheatre in Warsaw

Sharing is Caring: