Mérd,ami számít!

Tue Sep 28 2021 at 01:00 pm to 05:00 pm

MOMkult | Budapest

ShiwaForce
Publisher/HostShiwaForce
M\u00e9rd,ami sz\u00e1m\u00edt!
Advertisement

A szemináriumon ONLINE és OFFLINE is részt lehet venni.

A céloknak óriási hatása van ránk sokszor a vezetők nincsenek is ezzel tisztában.
A cél megteremti a lehetőséget a növekedésre, mert rákényszerít arra, hogy változtassunk, de korlátozhatja is a növekedést a potenciálhoz képest. Ha rosszul határozzuk meg a célt, akkor félrevisz, ha túl alacsonyra lőjük be a célt, akadályozhatja a növekedést, sikert.
Csak azt látjuk és csak azt halljuk, ami a célunk - minden más elhomályosodik
Ezért fontos megtanulni célokkal helyesen bánni.

Hogyan segít ebben az OKR?
Az OKR módszertan alapjait Andy Grove, a menedzsmenttudomány atyja rakta le. Ő egyébként magyar származású Gróf András István (1936), ELTE-n végzett mérnök-üzletember, az Intel egyik alapítója.
Egyik tanítványa John Doerr, ezeket az elveket, gyakorlatokat továbbfejlesztette és a digitális világban óriási növekedésre képes technológiai vállalatok számára dolgozta ki az OKR-t, melyet ma már a Google, Intel, Apple, Twitter, LinkedIn és sok más vállalat is használ.
Az OKR egy rövidítés “Objectives and Key Results” vagyis “Célok és kulcseredmények”. Ez egy kollaboratív keretrendszer, melyben csapatok vagy egyének nagy kihívást jelentő, merész, ambiciózus célokat tűznek ki, de a haladást folyamatosan mérik, követik és mindig a mérhető célok irányába terelik a figyelmet.
Az OKR célok azt határozzák meg “hová” akarunk eljutni, a kulcseredmények pedig azok a részletek, amelyekkel lehet menet közben is mérni a haladást.

Tapasztald meg saját magad is!
Első előadásunkban azt mutatjuk be, milyen hatással lehetnek a célok a csapat, az egyének, sőt az egész vállalat munkájára, teljesítményére és végső soron a sikerre. Innen megyünk tovább és közelebbről az OKR módszertan esszenciájával ismerkedünk meg, élő, valódi példák mentén mutatjuk meg, hogyan lehet különböző méretű és tevékenységű szervezetekben is hatékonyan alkalmazni.
A gyakorlati részben pedig szimulációs feladatok során, játékosan, interaktívan mindenki saját magán is megtapasztalhatja, hogyan lesz sokkal többre képes, pusztán attól, hogy merész, ambíciózus célokat tűz ki a csapattársaival együtt.
Mindenkinek, aki egy modern digitális vállalatot szeretne építeni, meg szeretne birkózni a bizonytalan, nehezen tervezhető változással, határait feszegető célokat szeretne elérni vagy egyszerűen csak szeretné elkerülni a „megcsinálás mámorát”, bátran ajánlom ezeket a történeteket és módszereket, hogy a végtelen számú lehetőségek világában a benne lévő kiválóságot és tehetséget csak arra használja, ami az aktuális céljai elérését is támogatja.

Az OKR módszer eredményei:
- Transzparens működés, kevesebb feszültség
- Segíti a komplex problémák megoldását érthetővé tenni
- Nyomonkövethetővé válik a felelősség
- Segít harmonizálni az egyéni és a stratégiai célokat
- Hosszútávon fenntartható gyors növekedés támogatása

A SZEMINÁRIUM MÓDSZEREI:
- interaktív előadások
- esettanulmányok
- kiscsoportos lean startup szimulációs gyakorlat

JELENTKEZÉS: https://konferencia.hvg.hu/
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

MOMkult, Csörsz utca 18., Budapest, Hungary

Sharing is Caring: