Advertisement
Jeg er desværre blevet nød til at aflyse dette event, da min søn Buster får studenterhue på lige præcis denne her dag og det vil jeg rigtig gerne fejre sammen med ham og min famile.Jeg har først lige fået datoerne at vide nu og er så ærgerlig over, at det betyder, at vi ikke kommer til at danse sammen i Mols Bjerge i år. Jeg havde virkelig glædet mig og var allerede godt igang. med at lave playlisten.
Jer der nåede at købe billet, har fået den refunderet.
Jeg håber, at vi i stedet ses til et af mine to andre events inden sommerferien :-)
Du kan læse mere om både 3 x gong og 4,5 timers dansefest i drivhuset lige her:
https://event.it/groovemedrikke
Jeg beklager virkelig meget, men glæder mig også virkelig meget til at fejre Buster med studenterhuen på <3
Smil fra Rikke
MIDSOMMERDANS I MOLS BJERGE
Der findes ikke noget sted, som er mere kraftfuldt at danse end på toppen af Mols Bjerge med den smukkeste udsigt ud over området og havet.
Eventet ligger d. 22. juni, som er dagen mellem sommersolhverv og Sankt Hans og vi skal derfor hylde lyset, midsommeren og naturen gennem dans og sansebad
VI skal danse Silent Groove, som er verdens nemmeste danseform. Alle har høretelefoner på, som muliggør, at vi kan danse rundt i Mols Bjerge med musikken lige i ørene uden at forstyrre nogen med høj musik.
Jeg guider med simple dansetrin til en playliste, der har natur og midsommer som tema - det handler det ikke om hvordan det ser ud, når vi danser, men om at have det skønt i kroppen, nyde vinden og solen på kroppen og forbinde dig med dig selv og den storslåede natur i Mols Bjerge - den ultimative følelse af frihed og et kæmpe skud endorfiner til hele kroppen.
Alle mellem 14-100 år kan være med. Det kræver absolut ingen danseerfaring at deltage.
Jeg gør dog opmærksom på, at underlaget ikke er helt jævnt, da vi er ude i naturen og skal danse op og ned af toppene på Trehøje.
Efter dansen slutter vi med et natur- og sansebad, hvor vi lander i kroppen og tager naturen ind.
Kl. 19.15 slutter programmet, men du er velkommen til at blive hængende og spise din medbragte aftensmad i de smukke opgivelser.
PRIS
185 kr.
Du kan købe billet lige her:
https://event.it/groovemedrikke
Hvis du går på et eller flere af mine hold, så kan du bruge rabatkoden GROOVER og få 15 % rabat. (Rabatkoden kan ikke kombineres med andre rabatkoder)
Hvis du er studerende eller modtager offentlig ydelse, kan du få 10% rabat ved at bruge rabatkoden ALLEMED10. (Rabatkoden kan ikke kombineres med andre rabatkoder)
Der er kun et begrænset antal billetter til salg
STED
Trehøje, indtast Trehøje i GPS, så finder du derhen. Vi mødes bag ved den første høj, mellem alle højene.
MEDBRING
En flaske vand eller to
Lidt ekstra varmt tøj, da det kan være koldt på toppen
Evt. et klapstol, festivalstol til sansebadet
Evt. en picnickurv /madpakke og et tæppe til efterfølgende fællesspisning.
I tilfælde af meget regn eller risiko for lyn og torden aflyses eventet. Men er der blot overskyet med enkelte dryp, så danser vi som planlagt. Tjek din mail inden du kører hjemmefra, hvor du vil få besked, hvis eventet bliver aflyst.
Jeg glæder mig SÅ meget til at danse med jer allesammen på dette helt utroligt smukke sted.
Danseglade smil fra Rikke
Advertisement
Event Venue
Mols Bjerge. Ved Trehøje., Strandmarksvej 22, 8240 Aarhus, Danmark, Arhus, Denmark
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.











