Meteorologia dla Żeglarzy Kurs Intensywny

Sat Sep 24 2022 at 09:00 am to Sun Sep 25 2022 at 05:00 pm

Warsaw, Poland | Warsaw

Geographica Expeditions
Publisher/HostGeographica Expeditions
Meteorologia dla \u017beglarzy Kurs Intensywny
Advertisement
Dwa intensywne dni z pogodą pod okiem meteorologa! Po to by nie powtarzać żeglarskich mitów meteo a ZROZUMIEĆ jak działa pogoda także ta trudna. A kiedy zrozumiesz to tylko krok od stworzenia bezpiecznego systemu współpracy z pogodą na wodzie, za kółkiem czy w górach, bowiem procesy pogodotwórcze wszędzie działają tak samo.
Kurs jest tak pomyślany, żeby przeprowadzić Cię od początku i w sposób KOMPLETNY przez zawiłości procesów pogodotwórczych i odkryć przed Tobą (prawie) wszystkie tajniki prognoz pogody. Skupiamy się na tym, żeby bezpiecznie i szybko żeglować, wykorzystując aurę zamiast z nią walczyć. Będziemy mówić także o nawigacji meteorologicznej i osłonie rejsów (czyli o tajemniczym weather routingu - ale będziemy mówić w sposób zrozumiały).
Podczas kursu omawiamy studia przypadku, ale także cały czas obserwujemy pogodę za oknem i na mapach synoptycznych. Zbadamy czy słynny mazurski szkwał był "biały" a przede wszystkim zobaczymy jak takie zjawiska powstają i od czego zależą. Rozgromimy się ze wszystkimi mitami żeglarskiego meteo. Będziemy mówić także o GRIBach i o ich pułapkach...
Przez cały kurs uczymy się praktycznych technik oceny sytuacji i interpretacji sytuacji pogodowej.
W cenie:
- 2 dni szkolenia
- pakiet drukowanych materiałów szkoleniowych
- dożywotnie aktualizacje kursu w serwisie dropbox
- niesamowita biblioteka materiałów dodatkowych
- catering kawowy
- i oczywiście opieka wykwalifikowanego instruktora łączącego doświadczenie synoptyczne i żeglarskie (instruktor IMO oraz RYA Yachtmaster Ocean)
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Warsaw, Poland

Tickets

Sharing is Caring: