Advertisement
Figyelem! Kutyával indulók számára enyhe változás az útvonalban! Kérjük, olvassátok el a "Gyakran ismételt kérdések" részt lentebb.Idén is megrendezzük a Merzse-mocsár 10/20 kilométeres túránkat, melyre mindenkit szeretettel várunk. A rajt és cél helye: Rákoskerti Művelődési Ház - 1171 Budapest, Rákoskert sugárút 66.
Indulni 7:00-tól 12:00-ig lehet, a cél 16:00-kor zár.
A rajt/célban korlátozott mennyiségben gulyásleves is kapható lesz, kedvező áron!
17. kerületi iskolák diákjai (diákigazolványuk felmutatása mellett) és kisérőik a túrán ingyen indulhatnak!
Nevezési díj a 10 és 20 kilométeres távon is 2000 Ft
A 10 kilométeres táv útvonala: Rákoskerti Művelődési Ház -> Vida-domb -> Merzse-mocsár kilátó -> Gémeskút -> Platánsor -> Rákoskerti Művelődési Ház
A 20 kilométeres táv útvonala: Rákoskerti Művelődési Ház -> Vida-domb -> Merzse-mocsár kilátó -> Repülőtér széle -> Radarállomás -> Gémeskút -> Platánsor -> Rákoskerti Művelődési Ház
Felsőoktatási intézmények tanulói számára tudunk teljesítési igazolást adni a testnevelés tárgyhoz!
A műanyag poharak betiltása miatt kérjük, hogy mindenki hozzon magával saját poharat!
---
Gyakran ismételt kérdések:
Mi az a teljesítménytúra?
A teljesítménytúra egy előre meghatározott útvonalon, ellenőrző pontok érintésével megtett gyalog-, kerékpáros vagy egyéb túra. A résztvevők a rajtban kapnak egy útvonalleírást, egy térképet és egy pecsétgyűjtő lapot, amelyre minden ellenőrző ponton egy pecsétet kapnak, ezzel igazolhatják a célban, hogy valóban végigjárták az itinerben leírt útvonalat. Útközben bizonyos ellenőrző pontokon a túrázók csokoládét, gyümölcsöt, zsíros kenyeret is kapnak. A díjazás általában oklevél és/vagy kitűző formájában történik.
Lehet vagy szükséges-e előre nevezni vagy regisztrálni?
Túráinkon előnevezés vagy előzetes regisztráció egyelőre nem lehetséges. A nevezéshez egyszerűen gyere el a rajtba, amíg tart a rajtoltatás, itt lesz lehetőséged kitölteni egy nevezési lapot és befizetni a nevezési díjat.
Mit vigyek magammal?
Vizet, élelmet, időjárásnak megfelelő ruházatot és esetleg egy tollat. Éjszakai túrákon zseblámpa használata erősen ajánlott.
Részt lehet-e venni a túrán kutyával?
Természetesen igen, azonban kutyát a Vida-domb területére (domboldal) bevinni nem szabad, így kérjük, hogy aki kutyával indul, az 1. ellenőrző pont érintése után enyhe kitérővel, részben a korábban már bejárt útvonalon, az Erzsébet körúton lefelé, majd az első utcán (Pásztorfalva utca) balra fordulva kerülje meg a dombot. Ezen felül a tájvédelmi körzetek területén a kutyát pórázon kell vezetni, és a kijelölt ösvényekről letérni vele nem szabad. A kutyus számára víz és élelem biztosítása a gazdi feladata, az ellenőrző pontokon kutyák számára az ellátást nem tudjuk garantálni.
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Rákoskerti Művelődési Ház, Rákoskert sugárút 66, Budapest 1171, Magyarország,Budapest, Hungary