Medytacja Kundalini OSHO®

Thu Jun 09 2022 at 06:30 pm to 08:00 pm

MyMeditation.Space Centrum Osho | Warsaw

Drzewo \u017bycia
Publisher/HostDrzewo Życia
Medytacja Kundalini OSHO\u00ae
Advertisement
Medytacja Kundalini OSHO®
Kundalini to energia duchowa, spoczywająca w pierwszej czakrze Muladhara, jak zwinięty w trzy i pół zwoja wąż. Ta energia jest uśpiona. Kiedy dochodzi do spotkania i połączenia dwóch energii: Prany i Apany w punkcie
zwanym kunda w okolicy pepka, ta połączona enegia schodzi w dół i budzi Węża.
Jako jedna z medytacji aktywnych zaproponowanych przez OSHO, Medytacja Kundalini pozwala nam uwolnić napięcia, rozpuszcza blokady energetyczne w ciele, przywracając naturalny przepływ energii i otwierając nas na przebudzenie Kundalini. Tę medytację najlepiej wykonywać o zachodzie słońca lub późnym popołudniem. Całkowite zanurzenie się w drganiach i tańcu w pierwszych dwóch etapach pomaga „stopić” skałopodobną istotę, gdziekolwiek przepływ energii został stłumiony i zablokowany. Wtedy ta energia może płynąć, tańczyć i przekształcać się w błogość i radość. Ostatnie dwa etapy umożliwiają całej tej energii przepływ wertykalny, poruszanie się w górę, w ciszę. Jest to bardzo skuteczny sposób na odprężenie i relaks pod koniec dnia.
Medytacja jest wykonywana ze specyficzną muzyką OSHO Kundalini Medytacyjną, która wskazuje i energetycznie wspiera poszczególne etapy.
Medytacja trwa godzinę i składa się z czterech etapów. Praktyka w grupie daje poczucie wspólnoty i poprzez pole grupy wzmacnia i wspiera naturalne procesy jej członków
Pierwszy etap: 15 minut
Rozluźniamy się i pozwalamy całemu ciału się trząść, czując energię poruszającą się z naszych stóp. Puszczamy wszelkie napięcia i stajemy się drżeniem.
Twoje oczy mogą być otwarte lub zamknięte.
Drugi etap: 15 minut
Tańczymy – tak jak czujemy i pozwalamy całemu ciału poruszać się tak, jak chce.
Twoje oczy mogą być otwarte lub zamknięte.
Trzeci etap: 15 minut
Zamykamy oczy i pozostajemy w bezruchu, siedząc lub stojąc – obserwując wszystko, co dzieje się wewnątrz i na zewnątrz.
Czwarty etap: 15 minut
Nie otwierając oczu, kładziemy się i nie ruszamy się.
Można pozostać w pozycji siedzącej, jeśli chcesz.

Kilka sugestii Osho dotyczących tej medytacji:
Pierwszy etap:
„Jeśli wykonujesz medytację Kundalini, pozwól na drżenie – nie rób tego! Stój cicho, poczuj, jak to nadchodzi, a kiedy twoje ciało zacznie trochę drżeć, pomóż mu, ale nie rób tego! Ciesz się tym, ciesz się tym, pozwól na to, przyjmij to, witaj to, ale nie chciej tego.
„Kiedy mówię wstrząsnąć, mam na myśli twoją solidność, twoja podobna do skały istota powinna się trząść aż do samych podstaw, aby stała się płynna, płynna, topi się, płynie. A kiedy ta podobna do skały istota stanie się płynna, twoje ciało podąży za nią. Wtedy nie ma wstrząsacza, tylko wstrząsanie; wtedy nikt tego nie robi, to się po prostu dzieje. Wtedy nie a robiącego”.
Drugi etap:
„Tańcz z radością, ponieważ im bardziej jesteś błogi, tym bardziej energia porusza się w górę; im bardziej energia porusza się w górę, tym bardziej stajesz się błogi.”
Trzeci etap:
„Przydaje się siedzieć, aby całe ciało zniknęło, a pozostał tylko kręgosłup. Energia porusza się w górę przez kręgosłup i cała energia gromadzi się w kręgosłupie.”
Mooni Meherbani Lion (Monika Mooni Popowicz),
facylitatorka Medytacji OSHO certyfikowana przez OSHO International, nauczycielka Kundalini Jogi (KRI) i Tantry, terapeutka holistyczna, trenerka rozwoju osobistego, coach ACC ICF. Ukończyłam „Art & Science of Coaching" w Erickson College i moduł Fundamentals w Co-Active Coachingu.
Zakochana w Życiu, nieustannie uczę się od niego i współtworzę z nim, podążając Ścieżką Serca.
Uczę Kundalini Jogi od 2010 r., pracuję z kobietami prowadząc Kundalini Shakti Jogę i współprowadząc Kręgi Szkarłatnej Róży.
Wiele godzin przesiedziałam na poduszce w ścieżce Zen Sanbo Kyodan pod okiem Jefa Boekmansa Roshi Toku-Um oraz przetańczyłam na parkiecie 5 Rytmów i Movement Medicine. Uczestniczyłam w wielu warsztatach i ceremoniach tantrycznych i szamańskich. Praktykuję Kundalini Jogę i Tantrę, łącząc Świętą Kobiecość i Świętą Męskość w sobie, to co ludzkie i to co Boskie, wychodząc poza dualność i ucząc się kochać bez ograniczeń. Wierzę, że Miłość ma Moc uzdrawiania i transformacji, a my jesteśmy Boskimi istotami, kreującymi rzeczywistość we współtworzeniu z Życiem.
Będąc duchową przewodniczką dla indywidualnych osób i dla par, prowadzę Love Coaching.
Pracuję z energią korzystając z medytacyjnych i szamańskich metod uzdrawiania, których uczyłam się m.in. od Guru Dev Singha (Sat Nam Rasayan), Leanne Edwards, Sage Emery, Brandon Bays, Jonette Crowley i Richarda Siona Windelov. Czerpię ze starożytnej mądrości Tantry, po której moimi przewodnikami byli Mahasatvaa Sarita, Prem Santoshi, Leanne Edwards, Richard Sion Windelov, Yerumael Shakti Ma, Ananda Kumar, Freya Wolna.
Jestem Praktykiem Soul Body Fusion®, uczennicą twórczyni tej ścieżki - Jonette Crowley.
Prowadzę ceremonie pełni i nowiu Księżyca z Kakao. Ucząc się od Richarda Siona Windelov, szamana, uzdrowiciela, nauczyciela duchowego i tantrycznego Dako, podczas jednej z ceremonii usłyszałam wezwanie Ducha Kakao by pracować z tą Świętą Rośliną.
Przyjęłam inicjacje Munay-Ki i Bogini oraz aktywacje 22 Czakr i 12 Nici DNA.
Byłam inicjowana jako kapłanka w Siostrzeństwie Róży.
Służę Boskiej Kobiecości i eksploruję Przebudzone Związki jako adeptka Ścieżki Serca i entuzjastka kreacji Nowej Ziemi.
Moją misją jest pomagać innym w procesie przebudzenia oraz wspierać rozwój Miłości i Świadomości na Planecie.
Jestem mamą dwóch dorosłych synów.
INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
Czas: co drugi czwartek godz. 18.15 - 19.45, najbliższy termin 28 kwietnia
Miejsce: MyMeditation.Space Centrum OSHO, ul. Puławska 118a, Warszawa
Inwestycja: od 44-55 zł (jak czujesz, na ile Cię stać, czym chcesz wesprzeć intencję)
Informacje: Mooni Meherbani Lion [email protected], tel. 506 068 362
Zgłoszenia:
przez formularz: https://forms.gle/ubpyrkowD8pNFik86
Załóż wygodny strój, i miej ze sobą wodę do picia. Nie jedz na dwie godziny przed praktyką.
Do zobaczenia w przestrzeni Miłości i Świadomości Drzewa Życia ♥
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

MyMeditation.Space Centrum Osho, Puławska 118a,Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Tickets

Discover more events by tags:

Art in Warsaw

Sharing is Caring: