Advertisement
																								 
											
                  	
                    Matmilen är en matpromenad som tar dig till ett antal restauranger och på varje ställe får du provsmaka en liten rätt, ett smakprov av något som speglar varje krogs själ.Detta är ett otroligt roligt och gott sätt att upptäcka din lokala restaurangscen.
Matmilen går ut på att du under ett antal timmar besöker ett antal utvalda restauranger.
All mat ingår och du bestämmer själv om du vill köpa till dryck. Varje krog har speciellt framtagna förslag på både halv och helglas.
Ett par dagar innan eventet får du en digital biljett på din mejl, den visar du upp på varje restaurang för att få din mat.
Allt löper på väldigt smidigt och enkelt, din uppgift blir att njuta och upptäcka nya krogar i din stad.
Allergier är inget vi kan tillgodose, det är många inblandade aktörer så just Matmilen är inte idealiskt för dig som har allergier. Vegetariskt alternativ finns dock om vi får reda på detta i tid.
Missa ej denna roliga matpromenad, vi ses!
Du köper en biljett till den starttid du önskar 12:00. 12:30 eller 13:00.
                  			Advertisement
																								 
											
                  	
                    Event Venue & Nearby Stays
Luleå, Sweden
								    Tickets
								
							 
								
									Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place. 
								
							








