Manna // Vårjevndøgn

Fri, 20 Mar, 2026 at 09:00 pm UTC+01:00

Strandveien 104, 7067 Trondheim, Norway | Trondheim

HAVET
Publisher/HostHAVET
Manna \/\/ V\u00e5rjevnd\u00f8gn
Advertisement
Blytung roots rock reggae på nordnorsk!
Det Bodøbaserte Roots Rock Reggaebandet, MANNA er snart inne i sitt 25’de år som ledende i bandsammenheng i Norge innen denne sjangeren. Med jamaicanske rytmer og nordnorske tekster slapp de for noen år siden sitt fjerde studioalbum med tittelen GUD.
Medlemmene i MANNA er rutinerte, gamle rockere med bakgrunn fra band som Hjertesvikt A/S, Snowcats, Bøyen Beng, Misvær Ska, PLX-15 og Drunk, men de fleste starta sin reggaekarriere i Irie Darlings tidlig på 90-tallet. Som Irie Darlings gjorde de noen innspillinger på Jamaica, og jobbet med legender som Big Youth, Sly & Robbie, Earl "Chinna" Smith, og Ras Michael. Singelen "Babylon Fall" ble sluppet på nevnte "Chinna"'s label High Times og gikk til og med inn på listene i Jamaica. Etter et par Europaturnéer, oppløste Irie Darlings seg på midten av 90-tallet. I 2003 startet bandet opp igjen som MANNA: Forskjellen nå, var at jamaicansk patois var byttet ut med ramsalt nordnorsk, og at rockeelementene fra Irie Darlings var erstattet med 100% blytung roots rock reggae. Dette er reggae på gamlemåten. I tekstene sine legger MANNA ingen fingre i mellom, og synger om Rastafari, udugelige politikere og forbrukssamfunnet babylons fall. I 2022 feiret bandet sitt 20-årsjubileum. - Etter å ha jobbet jevnt og trutt siden pandemien slo til, er det en sann musikalsk glede å servere det fjerde albumet, GUD til folket, sier bandet selv.
- Vi startet i november 2020 med de aller første innspillingene på Lystgård i Skjerstad. Så fulgte det mange sessions med opptak, pålegg, miksing og etterhvert begynte den nye plata å ta form. Også denne gangen har vi knyttet til oss musikalsk kompetanse gjennom hele prosessen. Blant annet har vi benyttet flere ulike studioer til vår innspilling, kan Vegard Leite fortelle.
MANNA har spilt på mange festivaler som bl.a. Øyafestivalen, Storåsfestivalen, Trænafestivalen, Karlsøyfestivalen, Bergen Reggae Festival, Parkenfestivalen og Silkeborg Reggae Festival i Danmark.
Doors: 20:00
Show: 21:00
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Strandveien 104, 7067 Trondheim, Norway, Strandveien 102, 7067 Trondheim, Norge, Trondheim, Norway

Tickets
Icon
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.

Ask AI if this event suits you:

More Events in Trondheim

NM janitsjar 2026
Fri, 20 Mar at 09:00 am NM janitsjar 2026

Olavshallen

Aikido seminar with Sonja Sauer, 5th dan Aikikai
Fri, 20 Mar at 07:00 pm Aikido seminar with Sonja Sauer, 5th dan Aikikai

Innherredsveien 19, 7043 Trondheim, Norway

Spelloppmaker \/\/ Havet Langhuset, Trondheim
Fri, 20 Mar at 08:00 pm Spelloppmaker // Havet Langhuset, Trondheim

HAVET

Donkeyboy
Fri, 20 Mar at 10:00 pm Donkeyboy

Elgesetergate 1, 7030 Trondheim, Norway

Norway Seafood Festival 2026
Sat, 21 Mar at 11:00 am Norway Seafood Festival 2026

Clarion Hotel Trondheim (Trondheim)

N\u00f8rd Night 6.0
Sat, 21 Mar at 04:00 pm Nørd Night 6.0

Jotunheimen Social Bar

Erlend Osnes - Fermentert \/\/ Byscenen Trondheim
Sat, 21 Mar at 07:00 pm Erlend Osnes - Fermentert // Byscenen Trondheim

Kongens Gate 19, 7012 Trondheim, Norway

Men har du pr\u00f8vd yoga - Helene Holtskog
Sat, 21 Mar at 07:00 pm Men har du prøvd yoga - Helene Holtskog

Olav Trygvassonsgate 5, 7011 Trondheim, Norway

Ozzy-tribute p\u00e5 Rockheim, Trondheim
Sat, 21 Mar at 08:00 pm Ozzy-tribute på Rockheim, Trondheim

Rockheim

Trondheim is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Trondheim Events