Advertisement
Maarten Russchen is een doorgewinterde gitarist, componist en singer-songwriter wiens muziek de diepgang van blues combineert met de verfijning van jazz en originele songwriting. Zijn gitaarspel staat bekend om een warme toon, melodieuze frasering en expressieve touch. Daarmee is Maarten al decennialang een onderscheidende gitarist in Nederland en daarbuiten.In de jaren 1980 studeerde hij jazzgitaar aan het Hilversums Conservatorium in Nederland, waar hij zich al snel vestigde als een talent om in de gaten te houden. Een live televisieoptreden in het TV-programma Jazz met Jacobs en een nominatie voor de prestigieuze Wessel Ilcken Jazz Award in 1986 markeerden de eerste hoogtepunten van zijn carrière.
In de loop der jaren heeft Maarten meerdere opnames uitgebracht die laten zien dat hij genres kan overbruggen en tegelijkertijd trouw blijft aan zijn bluesroots. Zijn originele liedjes, gecombineerd met met muzikaal vakmanschap en spreken zowel het toegewijde jazz-bluespubliek als nieuwe luisteraars aan.
Naast zijn eigen projecten toert Maarten met de Saskia Laroo Band, waarmee hij optreedt op festivals, clubs en concertzalen in vele landen. Of het nu op een groot festivalpodium is of in een intieme locatie, zijn optredens worden gekenmerkt door authenticiteit, verbinding met het publiek en incredible blues guitar, de titel van het volgende album waaraan hij momenteel werkt.
Bij het optreden in Pitchers speelt Peter Weissink drums. Een geweldige drummer die vorig jaar de Steve Gadd drum award heeft gewonnen. Op Hammond Franca Voorbergen, eigenaar van het Toetsenhuis (school voor Hammond in Amersfoort) en op bas Taco Nieuwenhuizen.
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Groenmarkt 7, 3811CP Amersfoort, Netherlands, Groenmarkt 7, 3811 CP Amersfoort, Nederland, Amersfoort, Netherlands