Advertisement
🔹LOGOPEDYCZNE WARSZTATY PRKATYCZNE👐🏻 – DZIEŃ II – ,,NEOFOBIA POKARMOWA 🍎🥒🥐– JAK PRACOWAĆ Z DZIECKIEM👧🏼, MŁODZIEŻĄ🧑🏻 I JEGO RODZINĄ👨👨👧👧’’🔹Zapraszamy na stacjonarne warsztaty logopedyczno-dietetyczne neurologopedki mgr Moniki Hejnar👩🏻⚕️ oraz dietetyka klinicznego, psychodietetyka dr Patrycji Kłósek-Bzowskiej👩🏻💼.
🔹Warsztaty obejmują 6,5 godziny zegarowej, w czasie których poruszana jest tematyka związana z zaburzeniami jedzenia jakim jest neofobia pokarmowa, wybiórczość pokarmowa, jakie są rodzaje trudności w karmieniu i jak je pokonywać. Szkolenie ma charakter głównie praktyczny z zastosowaniem studium przypadków.
🙋🏻♀️🙋🏼♂️DLA KOGO: Warsztat kierowany jest do pedagogów, nauczycieli wychowania przedszkolnego, logopedów, neurologopedów, dietetyków i innych zainteresowanych tematem neofobii pokarmowej
📍MIEJSCE: Oświęcim
🗓️TERMIN: ZMIANA DATY - początek 2025 roku
💲KOSZT: 500 zł – w cenie imienne zaświadczenie + materiały wysłane drogą mailową (materiały wydrukowane +50 zł)
📝ZAPISY:
Formularz zgłoszeniowy: https://tiny.pl/ckrnh
KONTAKT:
📧E-mail:[email protected]
☎️607 230 876 lub 790 755 554
🔹PROWADZĄCE:
👩🏻⚕️Monika Hejnar – neurologopeda –
pedagog specjalny z ponad 24 doświadczeniem. Pracujący z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w zakresie diagnostyki i terapii zaburzeń mowy i komunikacji, których podłoże tkwi w uszkodzeniach lub nieprawidłowościach rozwoju struktur ośrodka układu nerwowego. Od 10 lat prowadzi również indywidualną terapię neofobii żywieniowej, zaburzenia polegającego na unikaniu spożywania nowych produktów, bądź spożywania tylko niektórych wybranych produktów, aż do odrzucenia większości produktów z zakresu przyjmowanych. Poza celową terapią neofobii żywieniowej, Monika Hejnar prowadzi indywidualne poradnictwo w zakresie terapii karmienia i jedzenia. Jej pacjentami są dzieci i młodzież w normie intelektualnej, z zespołami wad genetycznych, w tym wad dysmorficznych oraz dzieci ze spektrum autyzmu.
👩🏻💼dr Patrycja Kłósek Bzowska – psychodietetyk, dietetyk kliniczny –
absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu SWPS. Właścicielka sieci gabinetów psychodietetycznych Paleta Diet, specjalizujących się głównie w wsparciu dietetycznym i psychologicznym osób chorych na choroby dietozależne, głównie otyłość, ale także na zaburzenia odżywiania. W swoim gabinecie leczy dzieci otyłe, dzieci z neofobią żywieniową, ARFID, anoreksją I bulimią.
📋Plan warsztatów – II dzień: neofobia pokarmowa:
🔹I. NEUROLOGOPEDA, SPECJALISTA Z ZAKRESU NEOFOBII POKARMOWEJ
✅1.Czym jest wybiorczość pokarmowa, neofobia pokarmowa, ARFID – charakterystyka, przyczyny, diagnostyka różnicowa.
✅2.Trudności w przyjmowaniu pokarmów: motoryczne, sensoryczne.
✅3.Wybiórczość pokarmowa u dzieci ze spektrum autyzmu.
✅4.Pierwsza wizyta – jak rozmawiać z rodzicem, dzieckiem, na co zwrócić uwagę podczas diagnozy.
✅5.Jak tworzyć plan terapii, możliwe strategie postępowania.
✅6.Jak pracować z rodziną.
🔹II. DIETETYK KLINICZNY, PSYCHODIETETYK
✅1.Kiedy pacjent z dzieckiem zgłasza się do dietetyka? Jak wyglądają dietetyczne objawy u dziecka z neofobią. Krótki wstęp merytoryczny wprowadzający do tematu warsztatów okiem psychodietetyka.
✅2.Najczęstsze błędy popełniane przez rodziców i opiekunów dzieci.
✅3.Przykładowa modyfikacja wybranych przepisów, tokiem myślenia: małe zmiany, wielkie rezultaty.
✅4.Praktyczne przykłady ćwiczeń warsztatowych z dzieckiem z neofobią żywieniową.
✅5.Praktyczne przykłady ćwiczeń psychologicznych dla dziecka i rodzica pomagające w kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych.
🔹III. STUDIUM PRZYPADKÓW
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
ulica św. Maksymiliana M. Kolbego 8, 32-600 Oświęcim, Polska, Tychy, Poland
Tickets