Litterært pusterom 5. november

Wed, 05 Nov, 2025 at 06:00 pm UTC+01:00

Storgata 11, Fredrikstad, 1607 Fredrikstad, Norway | Fredrikstad

Litteraturhuset Fredrikstad
Publisher/HostLitteraturhuset Fredrikstad
Litter\u00e6rt pusterom 5. november
Advertisement
Bli med på en lesesirkel der du ikke trenger å forberede deg! Du må hente gratisbillett i billettlenken. Billetter kan hentes ut en uke før arrangementet.
Litterært pusterom er en sosial og litterær opplevelse, der en leseleder har valgt ut en novelle og et dikt på forhånd og leser disse høyt for gruppa. Hvilke tekster vi leser er en “overraskelse”. Vi stopper underveis i lesinga, og reflekterer over innholdet i teksten. Som deltaker møter du opp uten noen form for forberedelser eller forpliktelse, og du trenger ikke å være glad i å lese fra før for å ha glede av dette. Du velger selv om du vil dele tankene dine, eller bare lytte til det som blir sagt.
Shared Reading startet opp i England rundt tusenårsskiftet. Tanken bak er å gjøre både samtidslitteratur og klassikere tilgjengelig for alle. Vi leser gjerne tekster som handler om hvordan det er å være menneske til ulike tider, i ulike situasjoner. Det er ikke et mål å bli enige om én måte å forstå tekstene på. Om vi får til å undre oss litt over det vi ikke helt forstår, og lytter til hverandres assosiasjoner, kan det være en befriende opplevelse. Det er i samtalen om det vi leser at tekstene ofte åpner seg for oss og gir mening.
Vi håper du vil komme som du er, og dele en uforpliktende høytlesningsstund med oss her på Litteraturhuset Fredrikstad. Det er gratis å delta, og vi byr på en kopp kaffe eller te og noe smått å bite i.
Katrine Schade Grynnerup og Mette G. Appelgren har gjennomført leselederkurs i Shared Reading-metoden. Begge har en særlig interesse for skjønnlitteratur som døråpner for å forstå både eget liv og verden rundt oss.
Arrangementet er i andre etasje, i den lille salen som heter Ompalompa.
Vel møtt!
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Storgata 11, Fredrikstad, 1607 Fredrikstad, Norway

Tickets

Sharing is Caring:

More Events in Fredrikstad

Hvorfor det? Med Trond-Viggo Torgersen og Tore Sagen
Thu, 06 Nov at 07:00 pm Hvorfor det? Med Trond-Viggo Torgersen og Tore Sagen

Storgata 11, Fredrikstad, 1607 Fredrikstad, Norway

Hvis ingen g\u00e5r i fella - kommer p\u00e5 kino fra 7. november \ud83d\udc2d\ud83c\udf84
Fri, 07 Nov at 05:00 pm Hvis ingen går i fella - kommer på kino fra 7. november 🐭🎄

Nygaardsgate 16-18, 1606 Fredrikstad, Norway

Trad Session: Espen Wensaas & Bj\u00f8rn K\u00e5re Odde
Fri, 07 Nov at 07:00 pm Trad Session: Espen Wensaas & Bjørn Kåre Odde

St.Croix-huset

Admiral P \/\/ Litteraturhuset Fredrikstad \/\/ 7. november 2025
Fri, 07 Nov at 08:00 pm Admiral P // Litteraturhuset Fredrikstad // 7. november 2025

Litteraturhuset Fredrikstad

kynologikurs
Sat, 08 Nov at 09:00 am kynologikurs

Østfold Fuglehundklubb

H\u00e5kon H\u00f8ye & The HoneyTones
Sat, 08 Nov at 01:30 pm Håkon Høye & The HoneyTones

Havnelageret Gastropub

Fredrikstad is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Fredrikstad Events