Advertisement
Bli med når forfatter og tegneserieskaper Jens K. Styve gir et praktisk og kreativt kurs i tegneserier, der du med ett A4-ark og oppgaver som utfordrer fantasien lærer å lage ditt eget tegneseriehefte på null komma niks.Gjennom kurset blir dere utfordret med flere oppgaver, ofte med begrensninger eller morsomme utfordringer som setter fantasien i sving. Ut fra det dere lager snakker vi om tegneserievirkemidler, fortellerteknikk, dramaturgi og hvordan man lager gode figurer.
Etter kurset går du hjem med en bunke egne små tegneseriehefter – og kanskje også en ny forståelse av hvordan tegneserier fungerer. Metoden setter fart på kreativiteten og hjelper deg å hoppe over den selvkritiske tvilen som ofte står i veien. Du trenger ikke å kunne tegne for å delta – dette handler først og fremst om å leke seg med historier og oppdage gleden ved å lage tegneserie!
Sted: Tvibit, Tromsø
Kurset er gratis og åpent for deg mellom 15-30 år. Det er begrenset med plasser, så meld deg på så fort som mulig.
Påmelding via denne lenken: https://www.forfattersentrum.no/arrangement/lag-din-egen-tegneserie-pa-en-kveld
Kurset arrangeres av Norsk Forfattersentrum Nord-Norge, og er en del av Ordkalotten - Tromsøs internasjonale litteraturfestival. I samarbeid med Tvibit.
Kurset er støttet av Regionalt kulturfond, Troms fylkeskommune.
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Tvibit, Parkgata 27, 9008 Tromsø, Norge, Tromsø, Norway
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.











