Laboratorium Dobrej Konsumpcji

Sat Nov 26 2022 at 02:00 pm to 07:00 pm

Marzyciele i Rzemieślnicy | Warsaw

Kupuj odpowiedzialnie
Publisher/HostKupuj odpowiedzialnie
Laboratorium Dobrej Konsumpcji
Advertisement
?Chcesz nauczyć się jak robić woskowijki, samemu/samej zreperować buty czy dowiedzieć się jak gotować w stylu "Dzikiej Kuchni"? Jeśli tak, to przyjdź na darmowe warsztaty, które organizujemy w ramach wydarzenia "Laboratorium Dobrej Konsumpcji".

⏰KIEDY
26 listopada, godz.: 14:00 – 19:00
?‍♀GDZIE
Marzyciele i Rzemieślnicy. Dom Innowacji Społecznych III p. Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy, ul. Bracka 25, 00-028 Warszawa

‼Na warsztaty obowiązują zapisy – zgłoszenia przyjmujemy do 20 listopada (niedziela) do godz. 24.00. Wyniki rekrutacji na warsztaty wyślemy drogą mailową do 23 listopada (środa) do godz. 16.00.
Całemu wydarzeniu towarzyszyć będzie wymiana ubrań (na którą również obowiązują zapisy). Deklarując chęć wzięcia udziału w wymiance, uprzejmie prosimy o przyniesienie ze sobą ubrań bądź/i butów.
?ZAREJESTRUJ SIĘ
https://crm.ekonsument.pl/form/LDK2022

WARSZTATY DO WYBORU:
?Renowacja obuwia z Maciejem Bonczakiem – szefem pracowni WoshWosh.
Podczas warsztatu dowiesz się w jaki sposób zadbać o swoje obuwie. Będziesz mieć także możliwość odnowy swoich „znoszonych” butów.
?Domowy kompostownik z Joanną z Organiczni.eu
Podczas warsztatów wykonasz z pomocą ekspertki domowy kompostownik. Joanna opowie, dlaczego kompostowanie jest ważne i jak skutecznie kompostować w warunkach domowych.
?Dzika kuchnia z Mead Ladies
Przywykło się myśleć, że korzystać z dzikich roślin i grzybów jadalnych można tylko wiosną i latem. To nie do końca prawda. Również w listopadzie z dzikich surowców można wyczarować całkiem fajne przepisy, o czym postaramy się Was przekonać na naszych warsztatach. Będzie zdrowo i smacznie!
?Kosmetyki botaniczne z Mead Ladies
Łąki i lasy kryją mnóstwo surowców, z których warto nauczyć się korzystać. Dlaczego? Żeby żyć bardziej ekologicznie i aby samemu/samej móc dopasować kosmetyki do potrzeb swojej skóry i włosów. Podczas warsztatu wykonamy: nawilżające serum, wcierkę na porost włosów i ziołowy tonik.
?Zrób sobie woskowijkę z Julią z Na Nowo Śmieci
A gdyby tak zamiast plastikowych foliówek spożywczych i pudełek, użyć kawałka bawełnianego materiału pokrytego woskiem pszczelim? Woskowijki idealnie sprawdzają się jako zamiennik plastikowych opakowań i są bardzo praktyczne.
?Kiszonki z Mead Ladies
Zwykle kiszonki kojarzą się tylko z kiszoną kapustą i ogórkami. Świat fermentacji jest jednak o wiele bardziej złożony i fascynujący. Na warsztatach zrobimy kilka ciekawych kiszonek i przekażemy sporo konkretnej wiedzy, która pozwoli rozpocząc eksperymenty w domowym zaciszu. Nikt też nie wyjdzie z warsztatów z pustymi rękami!

W razie pytań, pisz na adres: [email protected]
___________________________________________________________________________
Laboratorium Dobrej Konsumpcji jest organizowane w ramach projektu People&Planet oraz Our Food Our Future, współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej.
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Marzyciele i Rzemieślnicy, Bracka 25, III piętro,Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Sharing is Caring: