Kurs: zdobywanie grantów na badania – praktyczny poradnik

Mon Nov 29 2021 at 06:30 pm to 09:30 pm

Think & Make Institute | Warsaw

Wydawnictwo Think & Make
Publisher/HostWydawnictwo Think & Make
Kurs: zdobywanie grant\u00f3w na badania \u2013 praktyczny poradnik
Advertisement
Zapraszamy na certyfikowany kurs online pt. „zdobywanie grantów na badania – praktyczny poradnik. Zajęcia odbywają się online (MS Teams) i są prowadzone przez specjalistę konstruowania wniosków do NCN oraz kierownika projektów dr. Piotra Alexandrowicza. Kurs pozwala nabyć praktyczne umiejętności zapoznania się z możliwością otrzymania finansowania badań oraz metodyki składania poszczególnych wniosków ze szczególnym uwzględnieniem panelu HS.
Kiedy odbędzie się kurs?
Poniedziałek – 29.11.2021 w godz. 18:30-21:30
O czym będzie mowa?
Kluczową instytucją finansującą badania podstawowe w Polsce jest Narodowe Centrum Nauki, które ogłasza wiele konkursów na projekty naukowe realizowane przez naukowców na wszystkich etapach kariery. Szkolenie poświęcone będzie kompleksowemu przedstawieniu planowania projektu badawczego przeznaczonego do finansowania w ramach konkursów Narodowego Centrum Nauki (takich jak np. Preludium, Opus czy Sonata). Spotkanie dedykowane jest w szczególności dla osób planujących składać wnioski z zakresu nauk humanistycznych i społecznych, a zwłaszcza z zakresu nauk prawnych (panel HS5 w NCN). Szkolenie będzie podzielone na dwie części obejmujące m.in. następujące kwestie:
I. Od czego zacząć? (oferta NCN i dobór konkursu NCN, kryteria oceny wniosków, pomysł, badania wstępne, szczegółowa analiza struktury i zawartości opisów projektu).
II. Wniosek krok po kroku (informacje podstawowe, streszczenie, streszczenie pop-nau, plan badań, zespół badawczy, ankieta dorobku, kwestie etyczne, zarządzanie danymi, wynagrodzenia i stypendia, aparatura, inne koszty, Open Access).
Szkolenie ma pomóc w odpowiedzi na takie pytania jak: który konkurs NCN wybrać dla siebie? Na co zwrócić uwagę w ogłoszeniu konkursu? Jak zaprezentować konkurencyjny opis projektu? Jak na ocenę wniosku wpływają jego poszczególne elementy? Jak przygotować spójny wniosek?
Jaki jest koszt udziału?
Koszt wzięcia udziału w warsztatach to 139 zł.
Jak wziąć udział w warsztatach?
Zgłoś się poprzez formularz:
https://think-make.pl/kurs-zdobywanie-grantow-na-badania-praktyczny-poradnik
Na zgłoszenia czekamy do środy 24 listopada 2021 do końca dnia – lub do wyczerpania miejsc. Liczba miejsc jest ograniczona.
Osoba prowadząca:
Piotr Alexandrowicz – doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauki prawne (UAM, 2019), absolwent prawa (UAM, 2015), teologii w ramach studiów międzykierunkowych (UAM, 2015) oraz prawa kanonicznego (UKSW, 2017), kierownik projektów naukowych finansowanych w ramach konkursów Diamentowy Grant (MNiSW) oraz Preludium i Sonatina (NCN), były pracownik Centrum Wsparcia Projektów UAM jako Koordynator Zespołu w Sekcji Operacyjnej, autor publikacji naukowych z zakresu historii prawa i prawa kanonicznego.
Jak to działa?
1. Zgłaszasz swój udział; 2. Otrzymujesz dane do zapłaty i uiszczasz ją we wskazanym terminie; 3. W poniedziałek (29.11) do godz. 15 dostajesz na wskazany adres e-mail link webinaru; 4. Tego samego dnia o godz. 18:30 spotykamy się na warsztatach i do godz. 21:30 prowadzimy intensywne prace i dyskusje nad przedmiotowym tematem.
Czy dostanę certyfikat?
Każdy uczestnik otrzyma certyfikat na wskazany przez siebie adres e-mail. Można również zgłosić chęć otrzymania certyfikatu w wersji papierowej.
Gdzie odbędą się warsztaty i jaką będą miały formę?
Warsztaty będą webinarem (seminarium prowadzone za pomocą technologii webcast) i będą miały interaktywną formę (będziemy się widzieli i słyszeli).
Warsztaty będą prowadzone online, co znaczy, że każdy słuchacz będzie miał kontakt z prowadzącym.
Zapraszamy również do kontaktu pod adresem: [email protected]
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Think & Make Institute, Potocka 14, 01-652 Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Tickets

Discover more events by tags:

Virtual in Warsaw

Sharing is Caring: