KURS REDUKCJI STRESU MBSR W OPARCIU O MINDFULNESS CERTYFIKOWANY 8 TYGODNIOWY

Sun May 22 2022 at 06:30 pm to 09:15 pm

Samadhi Joga | Warsaw

Samadhi Joga - Kabaty, Wilan\u00f3w
Publisher/HostSamadhi Joga - Kabaty, Wilanów
KURS REDUKCJI STRESU MBSR W OPARCIU O MINDFULNESS CERTYFIKOWANY 8 TYGODNIOWY
Advertisement
Co to jest mindfulness i MBSR?
Mindfulness możemy zdefiniować jako świadomość, która wyłania się, gdy rozmyślnie i bez osądzania zwracamy uwagę na rzeczywistość w chwili bieżącej. Praktykując ten rodzaj medytacji zapraszamy do swojego życia życzliwość i ciekawość, obejmujemy z łagodnością cokolwiek nam się przydarza, a przy okazji możemy doświadczyć: redukcji stresu, wzmocnienia układu immunologicznego, lepszego radzenia sobie z chronicznymi chorobami i bólem, poprawy pamięci, wytrzymałości umysłowej i fizycznej. Badania wykazują także, że mindfulness ma znaczące efekty w zapobieganiu nawrotom depresji, a lęk i drażliwość tracą intensywność. Regularna praktyka wpływa pozytywnie na budowanie relacji i poziom szczęścia.
Najbardziej znany i skuteczny program rozwoju uważności nosi nazwę Mindfulness Based Stress Reduction, w skrócie MBSR. Opracował go w 1979r. Jon Kabat-Zinn, neurobiolog z University of Massachusetts w USA. Metodyka wypracowana przez Kabat-Zinna oparta jest na świeckich technikach medytacyjnych, wywodzących się z tradycji buddyjskiej.
Dlaczego MBSR trwa 8 tygodni?
Żeby zmienić nawykowe zachowania i schematy, nasz mózg potrzebuje 8 tygodni. Po tym czasie możemy zauważyć utrwalanie się trenowanych, nowych wzorców zachowania i myślenia. Jak wszystkie istotne rzeczy w naszym życiu i ta potrzebuje czasu, żeby zaistnieć, żebyśmy mogli spokojnie wprowadzić praktykę do swojego dnia, zasmakować treningu uważności pod okiem nauczyciela i poczuć wsparcie grupy.
Dlaczego spotkania trwają 2,5 godziny?
Przez większą część naszego dnia jesteśmy na tzw. autopilocie. Wykonujemy zadania, automatycznie realizujemy obowiązki, ale też po prostu trwamy w trybie działania. Żeby doświadczyć przestawiania się na tryb bycia, rejestrowania zalet medytacji i wyciszenia, spokojnego podzielenia się spostrzeżeniami, potrzebujemy około 2,5 godziny. Pierwsze i ostatnie spotkania trwają 2 godziny 45 minut.
Dlaczego MBSR warto zrobić z Angeliką?
Praktykuję jogę i medytację od ponad 18 lat. Mam doświadczenie w prowadzeniu kursów i warsztatów związanych z jogą i medytacją. Przeszłam przez wieloletni chroniczny stres i wypalenie zawodowe. Kurs MBSR, a potem dalsza, regularna praktyka okazały się najskuteczniejszą metodą na poradzenie sobie z trudnymi chwilami i otworzyły mi drogę do życia w pełni. Jestem głęboko przekonana, że każdy kto ma odwagę zadbać o siebie i praktykować, doświadczy zmian, a może nawet odzyska swoje życie, poluźniając uchwyt stresu. W prowadzonych przeze mnie kursach MBSR wzięło już udział ponad 200 osób, a rekomendacje związane z tym i innymi kursami możesz przeczytać poniżej oraz na mojej stronie internetowej https://today-mindfulness.pl/
Prowadzę regularne poniedziałkowe medytacje (na żywo – online), podczas których możesz kontynuować praktykę w grupie. Możesz także skorzystać z wielu innych moich kursów w studio Samadhi Joga, żeby pogłębiać praktykę medytacji (Ścieżka szczęścia, Self love, Medytacja to uzdrawianie, Kurs holistyczny – 30 sposobów na poradzenie sobie z niepokojem i wyczerpaniem, Jem uważnie, inne).
Opinia jednego z uczestników poprzedniej edycji kursu:
Ukończyłem ten kurs i chcę go zarekomendować każdemu, nie tylko osobom
Zestresowanym:) Zapisałem się na niego z tego właśnie powodu, ale uzyskałem
znacznie więcej.
Oprócz redukcji stresu poprawiła się u mnie koncentracja, lepiej panuję na emocjami,
stałem się bardziej zrównoważony i częściej doświadczam wewnętrznego spokoju.
Poza tym bardziej cieszą mnie tzw. małe rzeczy i do szczęścia potrzebuję znacznie
mniej zewnętrznych bodźców. Często nie pędzę już tak bezmyślnie do przodu i udaje
mi się doświadczać bycia tu i teraz.
Warunkiem jest tylko regularne i sumienne wykonywanie ćwiczeń. Nie trzeba ich
rozumieć, trzeba tylko robić To naprawdę ważne, w przeciwnym razie nie będzie
efektu albo będzie on częściowy.
Bardzo polecam zajęcia z Angeliką. Jej przyjazna, empatyczna i nieoceniająca
postawa spowodowała, że bardzo przyjemnie spędziłem ten czas na zajęciach.
Jacek
Daty spotkań niedziele g.18:30
Spotkanie 1 - 8.05.2022 g. 18:30-21:15
Spotkanie 2 - 15.05.2022 g. 18:30-21:00
Spotkanie 3 - 22.05.2022 g. 18:30-21:00
Spotkanie 4 - 29.05.2022 g. 18:30-21:00
Spotkanie 5 - 5.06.2022 g. 18:30-21:00
Spotkanie 6 - 11.06.2022 Dzień uważności
sobota g. 12:30-19:30
Spotkanie 7 - 12.06.2022 g. 18:30-21:00
Spotkanie 8 - 19.06.2022 g. 18:30-21:00
Spotkanie 9 - 26.06.2022 g. 18:30-21:15
Miejsce: Samadhi Joga ul. Mielczarskiego 1, Warszawa Kabaty
Koszt: 1200zł
Zapraszam do zapisów na kurs i na bezpłatne, niezobowiązujące spotkanie przed kursem.
Zapisy: [email protected] tel: 501 372 381
Angelika Kucharska [email protected] tel: 501 372 381
Prowadząca:
Jestem certyfikowanym nauczycielem jogi (RYT 200 Yoga Alliance accredited) oraz mindfulness (ukończyłam studium nauczycielskie MBSR Mindfulness Based Stress Reduction accredited by The Institute for Mindfulness Based Approaches. Certyfikat wydany przez IMA i POLIM). Posiadam również wykształcenie z dziedziny psychologii. Joga i medytacja zmieniły moje życie. Po latach przewlekłego stresu i wypalenia zawodowego, odwróciła zmiany z tym związane. Dlatego zajmuję się przywracaniem równowagi w ciele i umyśle, pamiętając, że nie trzeba doprowadzić do kryzysu, żeby naprawdę nauczyć się odpoczywać i relaksować. Codziennie medytuję i praktykuję jogę. Jestem wegetarianką i mamą nastolatka. Minimum raz w roku wyjeżdżam na buddyjskie odosobnienia medytacyjne. Kocham las. Mam tą przyjemność, żeby na stałe współpracować ze studiem Samadhi Joga.
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Samadhi Joga, Mielczarskiego 1,Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Sharing is Caring: