KURS: Babydans Metode med Heidi Jessen

Sat, 27 Sep, 2025 at 10:30 am to Sun, 28 Sep, 2025 at 02:00 pm UTC+02:00

Stormen Konserthus | Bodo

Forum for nordnorske dansekunstnere
Publisher/HostForum for nordnorske dansekunstnere
KURS: Babydans Metode med Heidi Jessen
Advertisement
BAREDANS i samarbeid med PRODA/FNND og Stormen konserthus arrangerer kurs med Heidi Jessen i Babydans metode.
Lørdag 27. september kl. 10.30 -16.00* - litteratursalen i Stormen bibliotek*
Søndag 28. september kl. 11.00- 14.00 - kammersalen i Stormen konserthus
*vi ser danseforestillingen Kaleidoscope av Shi Pratt i Stormen konserthus i løpet av kursdagen
Dette kurset er for pedagoger, dansekunstnere og andre som jobber med barn, eller som har interesse for å starte egne Babydans-økter. Her dykker vi ned i hvordan Babydans-konseptet kan brukes som et verktøy for å fremme bevegelse og samspill med små barn.
Gjennom praktiske øvelser, deling av erfaringer og utforskning, vil deltakerne få verktøy til å lede egne Babydans-økter. Du vil få inspirasjon til å utvikle ditt eget arbeid med aldersgruppen, enten du jobber i barnehage, kulturskole, tilbyr et privat tilbud for foreldre og barn, eller arbeider med forestillingsarbeid for denne aldersgruppen.
Vi ser på hvordan taktile objekter som sjal, baller og andre sanseleker kan brukes for å stimulere barnets sanser og fremme motorikk, kreativitet og kommunikasjon. Dette kurset gir deg verktøyene til å integrere bevegelse, fysisk lek og kunstneriske prosesser i ditt eget pedagogiske arbeid, og gir deg innsikt i hvordan Babydans kan brukes som et verktøy for å skape kreative og stimulerende opplevelser for små barn.
Anbefalt målgruppe: Pedagoger, dansekunstnere, kursledere, barnehageansatte, og alle som jobber med små barn og ønsker å lære mer om hvordan bevegelse, lek og forestillingsarbeid kan fremme kommunikasjon og samspill.
Varighet: 4 timer lørdag og 3 timer søndag
Husk å ta med en bamse eller myk dukke med armer og ben. Dette vil bli brukt underveis i kurset for å demonstrere de ulike øvelsene.
NB! Det holdes Babydans for baby og foresatte fredag 26. sept kl 11, 12 og 13 i Stormen bibliotek for de som ønsker å delta på en time i praksis.
Husk! Som medlem av FNND kan du søke reisestøtte for å delta på kurset.
Om Heidi Jessen:
Heidi Jessen er scenekunstner og pedagog med en mastergrad i koreografi fra Kunsthøyskolen i Oslo. Med flere års erfaring innen kunstneriske prosjekter, har Heidi utviklet Babydans-konseptet, som bruker bevegelse som et verktøy for å fremme samspill, kommunikasjon og kreativitet mellom voksne og babyer. Hun er engasjert i hvordan bevegelse kan brukes til å skape meningsfulle opplevelser, styrke relasjoner og fremme kreativitet på tvers av aldre. Sammen med Beata K. Iden leder hun Babydans på Sentralen i Oslo, et fast tilbud som har blitt en viktig del av deres arbeid.
Foto: Helge Brekke.
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Stormen Konserthus, Hålogalandsgata 2A, 8006 Bodø, Norge, Bodo, Norway

Sharing is Caring:

More Events in Bodo

(UTSOLGT!) RORBUA
Fri, 26 Sep at 08:00 pm (UTSOLGT!) RORBUA

Tolder Holmers vei 4, 8003 Bodø, Norway

Swing\u00b4it - Prohibition party
Fri, 26 Sep at 10:00 pm Swing´it - Prohibition party

Sinus

H\u00f8sthoppet 27. og 28. sept
Sat, 27 Sep at 09:00 am Høsthoppet 27. og 28. sept

Kringla, 8050 Tverlandet, Norge

Kai Fjellberg \/\/ Kom Heim
Sat, 27 Sep at 07:00 pm Kai Fjellberg // Kom Heim

Tiurveien 27, 8028 Bodø, Norway

PRODA: Vilja Kwazny og Runa S\u00e6tervoll
Sun, 28 Sep at 09:30 am PRODA: Vilja Kwazny og Runa Sætervoll

Stormen Konserthus

Fjell og fjas: lek i Rens\u00e5sparken
Mon, 29 Sep at 06:00 pm Fjell og fjas: lek i Rensåsparken

Storgata 13, Bodø

Foredrag med Ingun Grimstad Klepp: Hvordan kle oss godt, uten \u00e5 belaste milj\u00f8et un\u00f8dvendig?
Thu, 02 Oct at 06:00 pm Foredrag med Ingun Grimstad Klepp: Hvordan kle oss godt, uten å belaste miljøet unødvendig?

Kvernhusveien 26, 8070 Bodø, Norway

Soetkin Baptist \/\/ Kom Heim
Fri, 03 Oct at 07:00 pm Soetkin Baptist // Kom Heim

Tiurveien 27, 8028 Bodø, Norway

Keiseren 2025
Sat, 04 Oct at 09:00 am Keiseren 2025

Wood Hotel Bodø

Bodo is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Bodo Events