Advertisement
UWAGA!!! WAŻNE!!!!Jeśli wpłaciłeś/aś pieniądze, napisz do mnie/zadzwoń. Potrzebuję mieć kontakt do Ciebie, ponieważ przed kursem rozsyłam informacje organizacyjne. Tel 606468364, [email protected] lub messenger, viber, whatsapp.
KURS
Naturalne kopyta - Zdrowe kopyta
Bez kopyt nie ma konia ! Zadbaj o jego komfort i zdrowie!🐴🥰💪
Zdobądź wiedzę o budowie i funkcjonowaniu kopyt
oraz najczęstszych chorobach i problemach.
Poznaj zasady werkowania kopyt w praktyce.
Natural Hoof Care- (naturalna pielęgnacja kopyt), jest metodą wzorującą się na kopytach koni zdziczałych – mustangów. Konie te, żyjąc w warunkach naturalnych i mając zapewnioną optymalną ilość pożywienia i ruchu po zróżnicowanym podłożu, same ścierają swoje kopyta zachowując ich doskonały kształt i perfekcyjne funkcjonowanie przez całe życie. Niestety rzadko kiedy ma to miejsce u koni towarzyszących nam w świecie cywilizowanym. Gnicie strzałek, szczeliny puszki kopytowej, podbicia i ropnie oraz ochwat, to tylko niektóre z problemów, z którymi się na co dzień borykamy.
Metoda Natural Hoof Care jest wsparciem w odzyskaniu i zachowaniu jak najbardziej naturalnego i optymalnego kształtu i formy kopyt konia żyjącego w warunkach udomowionych.
Daje możliwość rozwinięcia struktur wewnętrznych kopyta, które odpowiedzialne są za amortyzację wstrząsów i prawidłowe ukrwienie, co pozwala zrehabilitować kopyta nieprawidłowe i chore. Innymi słowy aktywizuje naturalne siły witalne organizmu odpowiedzialne za regenerację organizmu oraz jego powrót do zdrowia i naturalnej równowagi (homeostaza).
Nieagresywna ,zgodna z fizjologią i anatomią pielęgnacja przywraca zdrowy wygląd i prawidłową mechanikę kopyta. Zmniejsza lub całkowicie eliminuje większość problemów.
Metoda ta prawidłowo zastosowana, jest bardzo bezpieczna i każdy może się jej nauczyć, ponieważ polega na usuwaniu tych fragmentów kopyta, które w naturalnych, optymalnych warunkach same uległy by starciu lub obłamaniu.
Wnikliwa obserwacja, analiza struktury rogu kopytowego oraz drobnych szczelin i pęknięć – oto czym jest „Czytanie z kopyta”!
Za jego pomocą będziesz mógł zdiagnozować stan kopyt, poznać naturalny, optymalny kształt puszki kopytowej, właściwy dla danego konia, żyjącego w określonym środowisku, w danej porze roku. Rozpoznać fragmenty kopyta które są w danym momencie zbędne i powinny być usunięte, jak również wnioskować o stanie i kondycji struktur wewnętrznych na podstawie zewnętrznej budowy kopyta. Metoda ta uwzględnia i stawia na pierwszym miejscu, indywidualizm Twojego konia i jego potrzeby.
Rzetelna wiedza, poparta doświadczeniem i prosty zrozumiały przekaz!
Ramowy plan kursu📒📑📄
Dzień 1(sobota) 9.00 – 18.00
Rejestracja uczestników📄
WYKŁADY📈📊📝
- kopyta koni w naturze – czym jest Natural Hoof Care i co może nam dać, wiedza o kopytach i ich funkcjonowaniu
- podstawy anatomii i fizjologii – budowa i funkcjonowanie kopyt
- działanie mechanizmu kopyt- najczęściej występujące choroby i patologie kopyt m.in. : gnicie strzałek,podbicia i ropnie, choroba linii białej,pęknięcia i szczeliny puszki kopytowej, kruchość i łamliwość rogu,zacieśnienie kopyt,ochwat.
- wpływ czynników zewnętrznych i wewnętrznych na stan kopyt
- zasady żywienia i chowu koni w trosce o kopyta
- buty na kopyta oraz elastyczne podkowy kompozytowe jako alternatywa dla podków klasycznych
W przerwie obiad ok. 13.00🍽🍝🥗
Dzień 2 (niedziela) 9.00 – 18.00 (w przerwie obiad ok.13.00)
WARSZTATY – zajęcia praktyczne💪
- wstęp teoretyczny – wyklady: samodzielne werkowanie „krok po kroku ” (szczegółowe omówienie technik werkowania metodą „czytania z kopyta”)
- zasady BHP, praktyczna nauka podnoszenia i trzymanie nóg konia oraz korzystania ze stojaka kowalskiego hoof jack
- prezentacja werkowania kopyt przez prowadzącą. Zaprezentowanie metody „czytania z kopyta” w praktyce.
- samodzielne werkowanie kopyt przez uczestników kursu, pod nadzorem i instruktażem trenera.
⚠️⚠️⚠️
Konie do ćwiczeń praktycznych użycza stajnia. Nie trzeba przywozić swojego.
Osoby pragnące brać udział w części warsztatowej, zobowiązane są posiadać rękawice ochronne oraz odpowiedni strój roboczy – zakryte mocne buty oraz długie spodnie(klapki, sandały, szorty, sukienki są niedopuszczalne)
📌📌📌
Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe oraz zostanie im użyczony sprzęt do werkowania, jeśli własnego nie posiadają.
Na zakończenie szkolenia uczestnicy otrzymują imienny certyfikat, potwierdzający zdobytą wiedzę i umiejętności.
Sylwetka prowadzącej :
Sylwia Marchewka – Ukończyła studia magisterskie – Zootechnika na SGGW oraz pomagisterskie - Psychologia zwierząt na Uniwersytet SWPS.
Specjalistka metody Natural Hoof Care z kilkunastoletnim praktycznym doświadczeniem. Swoją przygodę z werkowaniem kopyt rozpoczęła w 2009roku.
Od 2003 roku pracuje z końmi metodami naturalnymi – Natural Horsmanship. W sumie uczestniczyła w ponad 50 kursach i szkoleniach z akredytowanymi instruktorami takimi jak Linda Parelli, Karen Rolfh, Berni Zambail, Sandra Ragazzi-Pye, Robert M.Miller, David Lichman, Silke Valentin. Jako pierwsza osoba w Polsce oficjalnie zaliczyła 3. poziom szkoły PNH.
Rozległą wiedzę i umiejętności w temacie kopyt zdobywała bezpośrednio u takich autorytetów jak: Lars Palo (metoda SANHCP), dr. Strasser czy Nic Barker i Sarah Braithwaite (autorzy książki „Bez kopyt nie ma konia”).
W latach 2015- 2018 we współpracy z firmą Koncept Dorad poprowadziła blisko 40 szkoleń z zakresu Naturalnej Pielęgnacji Kopyt oraz Żywienia koni.
Koszt kursu 💲💰💵
2dni (sobota i niedziela)
Dla uczestników pragnących skorzystać z części wykładowej (sobota) oraz warsztatowej w praktyce z koniem i trenerem (niedziela))
850zł dla skowronków
900zł dla spóźnialskich
Dla słuchaczy
600zł dla skowronków
650zł dla spóźnialskich
(Osoby w roli słuchacza nie biorą aktywnego udziału w części warsztatowej w niedzielę – są obserwatorami)
Warunkiem rezerwacji miejsca na kursie oraz skorzystania z niższej ceny „dla skowronków” jest wpłacenie bezzwrotnej opłaty rezerwacyjnej na konto w kwocie 200zł do dnia czwartek 3. KWIETNIA 2025r.
Numer konta
Natural Horse Sylwia Marchewka
16 1050 1025 1000 0092 6580 9468 ing bank
tytuł przelewu:
imię+nazwisko/ opłata rezerwacyjna Konik Polny/ słuchacz lub uczestnik warsztatów
WAŻNE!!!!
(Jeśli wpłaciłeś/aś pieniądze, napisz do mnie/zadzwoń. Potrzebuję mieć kontakt do Ciebie, ponieważ przed kursem rozsyłam informacje organizacyjne)
Reszta kwoty płatna w pierwszym dniu kursu gotówką przed rozpoczęciem wykładów, podczas rejestracji.
Ilość miejsc dla uczestników w praktyce z koniem jest ograniczona.
Decyduje kolejność wpłat.
Słuchacze - bez ograniczeń.
Wystawiam rachunek na życzenie. Proszę o wcześniejszą informację.
☕☕🍪🍩🧁
W cenie kursu „bufet kawowy” - ciepłe napoje: kawa, herbata oraz ciastka.
🍲🥗🍝🍽
Wyżywienie:
Płatne dodatkowo
Obiad - Catering
http://ilpirata.pl/
🛌🛌⛺
Noclegi we własnym zakresie
Stajnia znajduje się blisko turystycznej położonej bezpośrednio nad brzegiem morza miejscowości Rewa, gdzie jest dużo różnych opcji noclegowych.
W sprawie pomocy przy znalezieniu noclegu, proszę kontaktować się bezpośrednio ze stajnią Konik Polny
Propozycje noclegów:
http://domwitome.pl/ - 1m od stajni
https://www.fajnewczasy.pl/noclegi/mosty/pokoje_goscinne/20633 - 500m od stajni
W przypadku braku minimalnej liczby uczestników organizatorzy zastrzegają sobie możliwość anulowania szkolenia, wraz ze zwrotem wcześniejszych wpłat.
🖋🖊📝📝
Zapisy i informacje:
Sylwia Marchewka
[email protected], tel 606468364
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Stajnia Konik Polny, Gdansk, Poland