Konny trekking po dziewiczych górach Gruzji - pogranicze Pankisi, Tuszetii, Pszawii i Chewsuretii

Wed Dec 01 2021 at 07:00 pm to 08:30 pm

Południk Zero | Warsaw

Po\u0142udnik Zero
Publisher/HostPołudnik Zero
Konny trekking po dziewiczych g\u00f3rach Gruzji - pogranicze Pankisi, Tuszetii, Pszawii i Chewsuretii
Advertisement
W sierpniu tego roku trafiła mi się przerwa między wyprawami i okazja na samotny konny trekking w dziewiczych górach Gruzji, na pograniczu czterech kultur: Pankisi, Tuszetii, Pszawii i Chewsuretii. Tylko ja i dwa moje konie – Argun i Boloka, no i jeszcze pies Jurek, który przypałętał się czwartego dnia.
Przez półtora tygodnia włóczyliśmy się bez przewodnika, bez oznaczonego szlaku i bez konkretnego planu, tak jak lubię najbardziej. W ciągu całej podróży (z wyłączeniem szybkiego wyskoku na piwo do Omalo) nie spotkałem ani jednego turysty – tylko pasterzy i myśliwych.
Surowe piękno Kaukazu po raz kolejny owładnęło mną a krańcowo zmienna pogoda, ryzyko i trudy podróży dały nie tylko potężną dawkę adrenaliny, ale również pewność siebie i wiarę we własne siły.

Owocem dziesięciodniowej włóczęgi po tym pięknym i dzikim krańcu świata są nowe trasy i pomysły na wyprawy w kolejnych latach, mnóstwo przygód i przeżyć oraz trochę zdjęć, filmów i opowieści, które chętnie Państwu zaprezentuję. 

Na prezentacji dowiecie się między innymi:

- czy z Jokolo da się wyjechać przed 12:00?

- czy pies pomaga czy przeszkadza w konnej wędrówce po Kaukazie?

- co to jest „horse trekking” i kto może się tym zajmować?

- czy w czasie samotnej wędrówki konnej człowiek czuje się samotny?
i wielu innych ciekawych rzeczy… 

Serdecznie zapraszam.


Jacek Jasiński - z wykształcenia architekt i archeolog, ale z zamiłowania koniarz i podróżnik. Od lat, czasem samotnie a czasem z żoną i dzieciakami, eksploruje boczne drogi wielu krajów Europy i Azji. Nie lubi typowych miejsc odwiedzanych przez turystów. Na Kaukaz wraca każdego roku, podróżując bezdrożami na różne sposoby – samochodem terenowym, pieszo a najczęściej i najchętniej konno. Więcej info na www.nomadiclife.eu
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Południk Zero, ul. Wilcza 25, Warsaw, Poland

Discover more events by tags:

Trips-adventures in WarsawTrekking in Warsaw

Sharing is Caring: