Konkurranselydighet + miniworkshop - 23-25 januar 2026

Fri, 23 Jan, 2026 at 06:00 pm to Sun, 25 Jan, 2026 at 05:00 pm UTC+01:00

Pawer Hundesportsenter | Bergen

Everydaydog
Publisher/HostEverydaydog
Konkurranselydighet + miniworkshop - 23-25 januar 2026
Advertisement
Velkommen til kurs konkurranselydighet og miniworkshop på trenerferdigheter!
NYHET!
Denne gangen starter vi en fantastisk helg med fokus på treneren. Er du klar for å brette opp ermene og jobbe med selve TRENEREN? Timing, bruk av belønninger, koordinering, smart læring og kreativt mindset er noen stikkord som beskriver opplegget. Det blir fokus på å videreutvikle og finpusse egne skills samt bli bedre til å planlegge og evaluerer treningsøkter - i form av både praktiske oppgaver og diskusjoner. Alt gjennomføres uten hund.
Mål: Bli en bedre trener for DIN hund og få masse påfyll av inspirasjon og motivasjon for et nytt treningsår!
Lørdag og søndag
På lørdag og søndag skal vi jobbe med belønninger og engasjement, se på en rekke grunnferdigheter, momenter og rutiner - samt gjennomgå et utvalg øvelser fra de ulike klassene. Instruktøren tilpasser opplegget til gruppen, med mulighet for selvvalgte tema noen av øktene.
Det vil i hver treningsøkt være to og to hunder i hallen. Hundene får dermed mye treningstid.
Vi skal blant annet se på:
Fri ved fot/lineføring,
innkalling,
ruta,
rundt kjegler,
hopp over hinder,
avstand,
transporter,
baner, osv.
Sted og tid:
Fredag 23. januar 2026
Miniworkshop med fokus på trenerferdigheter kl 18-21
Lørdag 24. januar 2025
gruppe 1 kl 10-13
gruppe 2 kl 14-17
Søndag 25. januar 2026
gruppe 1 kl 10-13
gruppe 2 kl 14-17
Fire plasser pr gruppe
Priser:
Deltaker med hund 3300 kr,-
Deltaker uten hund 1600 kr,- inkl miniworkshop fredag
Kun miniworkshop fredag 450 kr,-
Innendørs i oppvarmet hall med kunstgress hos Pawer hundesportsenter i Åsane.
Påmeldingsfristen settes til 5. januar 2026. Velg gjerne faktura som betalingsmåte. Tidene forutsetter fulltegnet kurs.
Om instruktøren
MARTINE RYSSDAL
Hovedinstruktør og eier av Dogfinity!
Jeg heter Martine og driver Dogfinity, hvor jeg også er hovedinstruktør (du treffer meg på de aller fleste kursene). Jeg er utdannet sosionom og har i tillegg en rekke hundekurs i bagasjen, blant annet NKK- og No Limit Obedience Instruktørkurs. Jeg er også så heldig å få være en av de norske ambassadørene til No Limit Obedience. Du vil derfor se at mange av mine kurs baserer seg på deres metodikk og konsepter.
Min hverdag består av masse hundetrening, herunder både som jobb samt trening av egne hunder. Jeg har per i dag to hunder, en papillon (Tito) på 8 år og en border collie (Casper) på 4 år.
For meg er det hverdagen og med hunden som vektlegges først og mest når det kommer til hundetrening. Her ønsker jeg å skape en så god som mulig løsning for både oss og hundene, med stort fokus på en god relasjon, gjensidig tillit og rettferdig grensesetting. Jeg har i flere år drevet aktivt innen diverse hundesporter, men har hovedsakelig prioritert agility og konkurranselydighet. Nå er jeg og Casper i gang med NBF (spor) og konkurranselydighet - og stortrives med nye utfordringer. Casper er nå i kl.B spor og kl.3 lydighet.
Som instruktør er jeg svært opptatt av å finne kreative løsninger i treningen som passer hver enkelt hund og dens eier. Her har jeg alltid fokus på gode verktøy, enkle fremgangsmåter og realistiske mål og forventninger - uansett nivå og ambisjoner. . Hundetrening skal være gøy!
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Pawer Hundesportsenter, Litleåsvegen 49, 5132 Nyborg, Norge, Bergen, Norway

Tickets
Icon
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.

Ask AI if this event suits you:

More Events in Bergen

Oppsummering poesi\u00e5ret 2025
Thu, 22 Jan at 07:00 pm Oppsummering poesiåret 2025

Østre Skostredet 5-7, 5017 Bergen, Norway

Minor Majority spiller Reasons to Hang Around - 22.01.26
Thu, 22 Jan at 07:00 pm Minor Majority spiller Reasons to Hang Around - 22.01.26

Vaskerelven 8, 5014 Bergen, Norway

Aladdin Oil + Mikkel Rev \/\/ Bergen Realistforening \/\/ Kvarteret
Thu, 22 Jan at 08:00 pm Aladdin Oil + Mikkel Rev // Bergen Realistforening // Kvarteret

Olav kyrres gate 49, 5015 Bergen, Norway

Alle l\u00f8p i maratonkarusellen 2026
Fri, 23 Jan at 12:00 pm Alle løp i maratonkarusellen 2026

Grimseidsvegen 60, 5239 Rådal

Sa ka la: Opplesninger \u2013 med Gunnar Staalesen
Fri, 23 Jan at 07:00 pm Sa ka la: Opplesninger – med Gunnar Staalesen

Østre Skostredet 5-7, 5017 Bergen, Norway

Tobias Sten \/\/ USF Verftet (UTSOLGT)
Fri, 23 Jan at 08:00 pm Tobias Sten // USF Verftet (UTSOLGT)

USF Verftet

Contorted + Rioter || Hulen
Fri, 23 Jan at 08:00 pm Contorted + Rioter || Hulen

Olaf Ryes vei 48, 5006 Bergen, Norway

Veslem\u00f8y Narvesen \/\/ Bergen Jazzforum
Fri, 23 Jan at 09:00 pm Veslemøy Narvesen // Bergen Jazzforum

USF Verftet

Helgekurs i Complete Vocal Technique 24.-25. januar 2026
Sat, 24 Jan at 10:00 am Helgekurs i Complete Vocal Technique 24.-25. januar 2026

USF Verftet

Bergen is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Bergen Events