Koncert: Karolina Cicha i Spółka

Sat Nov 26 2022 at 08:00 pm

Państwowe Muzeum Etnograficzne | Warsaw

Oczy i Obiektywy
Publisher/HostOczy i Obiektywy
Koncert: Karolina Cicha i Sp\u00f3\u0142ka
Advertisement
Zapraszamy na koncert Karoliny Cichej i Spółki, który jest wydarzeniem towarzyszącym XVI Przeglądu Filmów Etnograficznych "Oczy i Obiektywy"!
WSTĘP WOLNY
Karolina Cicha jest wokalistką, kompozytorką i multiinstrumentalistką zafascynowaną tradycyjną muzyką mniejszości północno-wschodniej Polski. Jej płyta „TANY” jest nominowana do Fryderyka w kategorii Muzyka Świata. Cicha ze swą muzyką odwiedziła kilkadziesiąt festiwali w Europie, Azji i Ameryce. W 2015 roku Cicha znalazła się w oficjalnej selekcji na WOMEX - największym festiwalu World Music na świecie. Wraz ze SPÓŁKĄ zdobyła GRAND PRIX i Nagrodę Publiczności na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja". SPÓŁKA to zespół muzyków specjalizujących się w grze na różnorodnych instrumentach etnicznych. Aranżacje zespołu oscylują na styku tradycji i współczesności. Obecny kierunek poszukiwań zespołu to etniczny groove, rytm, energia oraz melodyjność, która pozwala zachować prawdę emocji i metafizyki. Na koncercie obok utworów z nominowanej do Fryderyka płyty „Tany” usłyszymy także pieśni z najnowszej płyty „Karaimska Mapa Muzyczna”.
Budynek Państwowego Muzeum Etnograficznego jest dostosowany do potrzeb osób poruszających się na wózku. Szczegóły dotyczące dostępności znajdują sie na stronie Muzeum: https://ethnomuseum.pl/deklaracja-dostepnosci/.
Organizatorzy starają się, aby Przegląd był dostępny dla wszystkich zainteresowanych, w przypadku jakichkolwiek potrzeb specjalnych prosimy o kontakt pod adresem [email protected]
Organizator: Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna”
Partnerzy: Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UW
Patronaty: Kontynenty, Radio Kampus, Folkowe Gadki, Kulturaludowa.pl
Zadanie publiczne pn. „Oczy i Obiektywy. Film – Etnografia – Edukacja” dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Państwowe Muzeum Etnograficzne, ul. Kredytowa 1, Warsaw, Poland

Discover more events by tags:

Concerts in WarsawEntertainment in Warsaw

Sharing is Caring: