Advertisement
🧳Zapraszamy na spotkanie w nowym roku XI edycji KLUBU PODRÓŻNIKA. Naszym gościem będzie Faustyna Dunin-Sulgostowska, która opowie o MAROKO- Wołanie PUSTYNI "Między Podróżą a Powrotem do Siebie". Spotykamy się we wtorek 13.01.2026 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie przy ul. Leśnej 2 o godz. 17:30.🤝 Organizatorami KLUBU PODRÓŻNIKA są: Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie (Ewelina Bladosz) oraz Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych Tomaszkowo (Ula Dobrzańska). Działanie wspiera Gmina Stawiguda.
✈️ MAROKO
„Zapraszam na niezwykłe spotkanie z Marokiem – krajem światła, pustyni i dawnych opowieści. Podzielę się historiami z moich licznych podróży przez południe tego niezwykłego świata, gdzie Atlas i Antyatlas strzegą tajemnic kanionów, pustyni i niedostępnych ziem, a drogi prowadzą od barwnego Marrakeszu, przez oceaniczne wybrzeża, aż po bezkres Sahary. To właśnie tam, pod rozgwieżdżonym niebem, w ciszy pustyni i w towarzystwie wielbłądów, odnajduję prawdziwe serce Maroka.
Podczas spotkania zanurzymy się również w kulturze Amazigh– ludu wolnych ludzi, posłuchamy opowieści zapisanych w piasku. Maroko odsłoni się poprzez zapachy naturalnych olejków, dotyk rękodzieła i bogactwo tradycyjnych marokańskich strojów. Będzie to opowieść o ludziach pełnych gościnności i otwartości, dla których każdy podróżnik jest zawsze mile widzianym gościem. Opowieść o miejscach, gdzie czas płynie wolniej, a każda podróż staje się wewnętrzną wędrówką”.
🧘♀️ Faustyna TITRIT Dunin- Sulgostowska- podróżniczka, nauczycielka Hatha Yogi, Yoga & Marma Terapeutka, Filantropka z Duszą z Sahary, sercem Amazigh i Krwią Afrykańską z Misją Yogowej Przewodniczki czekam na Ciebie. Odwiedziłam blisko 50 krajów na świecie, ale to właśnie Sahara skradła moje serce i nadal je kradnie tak jak i czas na moje wojaże. Zatrzymał mnie jej bezkres, bogactwo i biorozmaitość. I nadal nie widzę kresu tej miłości.
📍 KLUB PODRÓŻNIKA:
- 13.01.2026 r. (wtorek)
- godz. 17:30
- sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie, ul. Leśna 2
- gość: Faustyna Dunin-Sulgostowska
- tytuł spotkania: MAROKO- Wołanie PUSTYNI "Między Podróżą a Powrotem do Siebie"
WSTĘP WOLNY 👌
____________
Zapraszamy do kontaktu wszystkich, którzy mają ochotę podzielić się z szerszym gronem odbiorców swoimi podróżniczymi doświadczeniami.
Koordynatorka: Ewelina Bladosz
Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie
tel. 780 525 406/ e-mail: [email protected]
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Ul. Leśna 2, 11-034 Stawiguda, Poland, ulica Leśna 2, 11-034 Stawiguda, Polska, Olsztyn, Poland
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.







