Kartų konfliktai. „Literatūros savaitės“ klubo 4 sezono 4 susitikimas

Thu, 12 Feb, 2026 at 06:00 pm UTC+02:00

Rotušės a. 13, 44239 Kaunas, Lithuania | Kaunas

Maironio lietuvi\u0173 literat\u016bros muziejus
Publisher/HostMaironio lietuvių literatūros muziejus
Kart\u0173 konfliktai. \u201eLiterat\u016bros savait\u0117s\u201c klubo 4 sezono 4 susitikimas
Advertisement
📖 Vasario 12 d., ketvirtadienį, 18 val. kviečiame į „Literatūros savaitės“ klubo 4-o sezono 4-ą susitikimą, kuriame aptarsime tris romanus, nagrinėjančius tėvų vaikams perduodamą įvairių formų palikimą bei kartų skirtumus, išryškėjančius vykstant istoriniams ar asmeninių istorijų lūžiams.
Tai:
— Vieno svarbiausių Vokietijos šiuolaikinių poetų, daugelio poezijos, eseistikos ir prozos knygų autoriaus 𝐋𝐮𝐭𝐳 𝐒𝐞𝐢𝐥𝐞𝐫 romanas „𝐒𝐭𝐞𝐫𝐧 𝟏𝟏𝟏“ (2025, išleido „Hieronymus“, iš vokiečių kalbos vertė Zita Baranauskaitė-Danielienė). Romane plėtojamos dvi siužetinės linijos: po Berlyno sienos griūties į Rytų Berlyną atvykusio, bandančio jame įsitvirtinti Karlo ir vos atvėrus sienas į Vakarus patraukusių jo tėvų. Romane perteikiamas dviejų kartų požiūris į laisvę ir lyg ir dėsningas, ankstesnio gyvenimo, arba jaunystės, lemiamas asmeninės laisvės, arba savasties, įgyvendinimas. Kitas klodas – Rytų Berlyno kasdienybė griuvus sienai: skvotų kūrimasis, namus nusavinusiųjų tarpusavio kovos, grumtynės su policija, pirmų privačių kavinių steigimas; kiek ideologizuota ir radikalizuota būtis.

— Iš Neapolio kilusios italų rašytojos 𝐕𝐢𝐨𝐥𝐨𝐬 𝐀𝐫𝐝𝐨𝐧𝐞 romanas „𝐃𝐢𝐝𝐢𝐬 𝐬𝐭𝐞𝐛𝐮𝐤𝐥𝐚𝐬“ (2025, išleido „Alma littera“, iš italų kalbos vertė Rasa Di Pasquale). Romane pasakojama apie mergaitę Elbę, užaugusią keistų taisyklių, istorijų ir veikėjų pilname beprotnamyje, į kurį buvo uždaryta jos mama. Dingus motinai ji lieka viena, tačiau viskas pasikeičia, kai beprotnamyje pradeda dirbti jaunas psichiatras Faustas Meravilja. Per netikėtai užgimusį ryšį su Elbe jis iš naujo atranda tėvystės prasmę, o ji pradeda kurti savo gyvenimą iš naujo. Autorė turi talentą kurti personažus, kurie kartu yra istorinių lūžio taškų paraštėse ir jų centre, o pasakodama beprotnamyje gimusios Elbės ir jos gydytojo istorijas, romane aprašo ir Italijos psichikos sveikatos priežiūros sistemą.

— Jaunosios kartos lietuvių rašytojos, biologės, tarptautinių konkursų laureatės 𝐈𝐞𝐯𝐨𝐬 𝐌𝐚𝐫𝐢𝐣𝐨𝐬 𝐒𝐨𝐤𝐨𝐥𝐨𝐯𝐚𝐢𝐭𝐞̇𝐬 debiutinis, tačiau jau keliomis literatūros premijomis įvertintas romanas „𝐏𝐨𝐳𝐮𝐨𝐭𝐨𝐣𝐚“ (išleido „Bazisliskas“, 2024). Tai ir pasakojimas apie brandą, subtiliai plėtojantis santykį su tėvais, ir moderni Orfėjo mito interpretacija per dailininko ir pozuotojos istoriją, ir net savotiškas meno teorijos detektyvas. Autorė kelia klausimą, kaip vizualybės visuotinumas keičia santykius, tarpusavio ryšio autentiką, savasties suvokimą. Kas nutinka, kai ištisa kasdienė realybė imama traktuoti kaip estetinis patyrimas? Kokią įtaką tai daro jaunos moters savivokai ir seksualumui?

💬 Šiame „Literatūros savaitės“ klubo susitikime diskutuos kviestinis svečias – rašytojas, publicistas, literatūros kritikas 𝐌𝐚𝐫𝐢𝐣𝐮𝐬 𝐆𝐚𝐢𝐥𝐢𝐮𝐬, klubo senbuviai rašytojas 𝐋𝐚𝐮𝐫𝐲𝐧𝐚𝐬 𝐊𝐚𝐭𝐤𝐮𝐬 ir literatūros apžvalgininkė 𝐀𝐠𝐧𝐞̇ 𝐂𝐞𝐬𝐢𝐮𝐥𝐞̇ bei visi renginio dalyviai.

📚 Į šį knygų klubą, tokį pirmąjį šalyje, drauge renkasi skaitytojai ir literatūros profesionalai. Čia kalbėsime apie įdomiausias ir vertingiausias leidyklų naujienas, atkasime primirštus šedevrus, atiduosime duoklę romanui, bet nepamiršime ir kitų žanrų. Kruopščiai atrinkę Lietuvos ir pasaulio autorių knygas, pristatysime jų literatūrinį ir istorinį kontekstą, pateiksime aiškius ir provokuojančius vertinimus, ginčysimės, šmaikštausime ir kviesime pasisakyti visus dalyvaujančius. Mielai kviečiame į klubo susitikimą ateiti ir tuos, kurie aptarsiamų knygų ar jų dalies neperskaitė – čia galėsite su jomis susipažinti.

📖 Iki susitikimo Maironio lietuvių literatūros muziejuje (Rotušės a. 13) vasario 12 d., ketvirtadienį, šeštą popiet!
___________
Renginys nemokamas, įėjimas atviras visiems. Maloniai laukiame!

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami renginio viešinimui socialiniuose tinkluose, internetinėse svetainėse, spaudoje ir kt.
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Rotušės a. 13, 44239 Kaunas, Lithuania, Rotušės aikštė 13, LT-44279 Kaunas, Lietuva, Kaunas, Lithuania

Icon
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.

Ask AI if this event suits you:

More Events in Kaunas

U\u017egav\u0117ni\u0173 kauki\u0173 gaminimas: Antra dalis
Wed, 11 Feb at 06:00 pm Užgavėnių kaukių gaminimas: Antra dalis

Studentų g. 56, Kaunas, Lithuania

ALFA kursas
Wed, 11 Feb at 06:00 pm ALFA kursas

K. Donelaičio g. 33 (V aukštas), 44240 Kaunas, Lithuania

MOTERYS IR MOKSLAS
Wed, 11 Feb at 06:00 pm MOTERYS IR MOKSLAS

Karaliaus Mindaugo pr. 50, 44307 Kaunas, Lithuania

BARZDOTAS SAKSOFONISTAS \u201eMeil\u0117s muzika \u2013 ka\u017ekur gird\u0117tos melodijos\u201c
Wed, 11 Feb at 07:00 pm BARZDOTAS SAKSOFONISTAS „Meilės muzika – kažkur girdėtos melodijos“

Kauno valstybinė filharmonija

GONGAI \u2022 B\u016aGNAI \u2022 VIOLON\u010cEL\u0116 - KELION\u0116 GARSUOSE
Thu, 12 Feb at 06:30 pm GONGAI • BŪGNAI • VIOLONČELĖ - KELIONĖ GARSUOSE

Dariaus ir Girėno Stadionas / Kauno Sporto Halė

F. \u0160OPENO BALAD\u0116S KAUNE \/ pianistas Darius Ma\u017eintas
Thu, 12 Feb at 07:00 pm F. ŠOPENO BALADĖS KAUNE / pianistas Darius Mažintas

Kauno valstybinė filharmonija

SINGLES' NIGHT 27+ by Social Experiment | KAUNAS
Thu, 12 Feb at 07:30 pm SINGLES' NIGHT 27+ by Social Experiment | KAUNAS

BRUNCH BAR

Kvie\u010diu lavinti geb\u0117jim\u0105 gird\u0117ti save per k\u016bn\u0105.
Fri, 13 Feb at 11:00 am Kviečiu lavinti gebėjimą girdėti save per kūną.

Kaunas, Lithuania

Kaunas is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Kaunas Events