Advertisement
Karkkilan Yrittäjien teatteripäivässä suuntaamme Karkkilasaliin (Anttilankatu 2-4, Karkkila) jossa viime keväänä katsomamme Saikkua, kiitos!- trilogian ensimmäinen osa saa jatkoa Lisää saikkua , kiitos (2.osa ) Esitys alkaa klo 15 Karkkilasalissa jonka jälkeen jatkamme iltaa aivan Karkkilasalin vieressä Konditoria Muffinssissa (Huhdintie 5, Karkkila) suolaisten ja makeiden leivonnaisten sekä kahvin ja teen pareissa. Myös omat eväät sallittuja!
Hinnat jäsenille + avec:
- Esitys 20€ + jatkot 10€ = 30€/hlö
Hinnat ei-jäsenille:
- Esitys 28€ + jatkot 12€ = 40€/hlö
**********
Saikkua, kiitos! OSA 2. on huippusuositun Saikkua, kiitos!- trilogian toinen osa. Jatko-osassa meno vaan paranee ja vauhti kiihtyy.
Jälleen kilpaillaan lääkäreiden SM- mestaruudesta ja mitenköhän lääkäri liittyy 80-vuotta täyttävän anopin syntymäpäivälahjaan? Paljon on siis uutta ja tutkimatonta materiaalia. Miten muuten voisi ollakaan? Toki mukana on myös Ismo Leikolan jatko-osaan tekemät ratkiriemukkaat laulut.
Lavalla takuuvarmat naurut tarjoava kolmikko, Ville Keskilä, Kalle Pylvänäinen ja Antti Peltola
**********
Lippuja on rajoitettu määrä!
Sitovat ilmoittautumiset ja erityisruokavaliot 11.2.2026 mennessä: [email protected]
Muista myös ilmoittaa osallistutko myös jatkoille vai pelkkään esitykseen.
Tervetuloa nauttimaan yhteisestä illasta 💖
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Karkkila- Sali, Karkkila, Nummela, Finland
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.






