KAN DU SETTE DEG NED GUD, VI MÅ SNAKKE SAMMEN // Kilden teater og konserthus

Thu, 27 Nov, 2025 at 07:30 pm UTC+01:00

Kilden teater og konserthus | Kristiansand

Kilden teater og konserthus
Publisher/HostKilden teater og konserthus
KAN DU SETTE DEG NED GUD, VI M\u00c5 SNAKKE SAMMEN \/\/ Kilden teater og konserthus
Advertisement
Av og med Geir Meum Olsen
Premieren gikk for et smekkfullt hus under NonStopFestivalen i Moss med en stående applaus som ingen ende ville ta. Geir Meum Olsen har også mottatt Dramatikerforbundets Gledesglass for denne forestillingen. Nå kan du også få oppleve denne lille perlen av en forestilling, men kommer Gud?
Om forestillingen Geir Meum Olsens “Kan du sette deg ned Gud, vi må snakke sammen” er en humoristisk og satirisk monolog. Den er også personlig, varm og søkende. Det er en tekst mange vil kunne kjenne seg igjen i, og forhåpentligvis vil den oppleves som et befriende, friskt pust.
Monologen er formet som en dialog med en tilstedeværende Gud – eller ikke – og publikum. Karakteren i stykket trenger en prat med Gud. Mann til mann, øye til øye. Han er frustrert og sliten av å være et moderne menneske som forventer å finne svarene på eksistensielle spørsmål. Han klarer ikke å hengi seg til noe større enn seg selv.
“Kan du sette deg ned Gud, vi må snakke sammen” er også den hjertevarme fortellingen om en ung gutts altoppslukende innsats for å redde en alvorlig syk bror. Om søndagsskole, synd og gullklistremerker. Om tro, håp og kjærlighet.
Om Geir Meum Olsen Geir Meum Olsen har medvirket i utallige produksjoner for både scene og skjerm. Han har skrevet manus til en rekke filmer og TV-serier, som har ført til priser i både inn- og utland. Han var i mange år et fast medlem av forfatter-teamet til Tom Sterri, som sto bak mange av de største suksessene på Chat Noir, Edderkoppen og ABC-teatret. Dette inkluderer mange av Brede Bøes mest kjente monologer, men han har også jobbet tett med Brede for å lage hans mange one-man-shows.
“Kan du sette deg ned Gud, vi må snakke sammen” er første gang Geir inntar scenen som hovedperson i sitt eget verk.
Anmeldelser
«Religionskritikk på sitt beste!» – Trygve Nordby
«… han er fremragende, den norske enmannsforestillingen om den guddommelige samtalen …»
«Dette er første gangen jeg har hørt, eller vært med på, en undersøkende dialog, som til tross for enetaleformen, strekker seg ut over scenekanten og til hver enkelt tilhører, og ryster deg og ditt forhold til kristendommen… En fantastisk tanke- og sjelerenser … Takk for det!» – Birgir Kruse, !Birk (Færøyene)
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Kilden teater og konserthus, Sjølystveien 2,Kristiansand, Norway

Tickets

Sharing is Caring:

More Events in Kristiansand

Bok p\u00e5 Piren - Palestina: ei historie om fortid og framtid
Wed, 26 Nov at 08:00 pm Bok på Piren - Palestina: ei historie om fortid og framtid

Hollendergata 5c, 4514

Det dufter av jul (barn)
Thu, 27 Nov at 05:00 pm Det dufter av jul (barn)

Gimleveien 27, 4630 Kristiansand, Norway

Barnas Julebord
Fri, 28 Nov at 05:30 pm Barnas Julebord

Thorvald Haavardstads veg nr 3, 4735 Evje, Norway

F\u00f8rjulsmarked S\u00f8gne Gamle Presteg\u00e5rd
Fri, 28 Nov at 06:00 pm Førjulsmarked Søgne Gamle Prestegård

Søgne gamle prestegård

Dyrebeskyttelsen Norge Mandal, Julebasar 2025
Fri, 28 Nov at 06:00 pm Dyrebeskyttelsen Norge Mandal, Julebasar 2025

Mandal videregående skole

Julemarkedet p\u00e5 Torvet i Kristiansand 2025
Sat, 29 Nov at 12:00 pm Julemarkedet på Torvet i Kristiansand 2025

Torvet Krsand

Sesong\u00e5pning! Isbanen Kompis
Sat, 29 Nov at 12:00 pm Sesongåpning! Isbanen Kompis

Torvet i Kristiansand

Kristiansand is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Kristiansand Events