Advertisement
Tavasszal két napot a Kelet-Mecsekben töltöttünk el, így hát ősszel a Nyugat-Mecsekbe teszünk egy betekintést, szintén két nap erejéig. 1️⃣ NAP
Szombaton reggel találkozunk Pécsen, a TV-torony alatti parkolóban. Az autókat itt hagyjuk és teszünk egy körtúrát. De mindezek előtt felmegyünk a toronyba is, hiszen páratlan panoráma fogad majd bennünket, ha az idő is engedi. Otthonról hozott ebédünket egy erre alkalmas helyen fogjuk elfogyasztani. Látnivalóink aznapra a teljesség igénye nélkül: Misina, Mésztufa-lépcsők, Kőlyuk-barlang, Kis-Tubes, Tubes és számtalan forrás, vízesés és zsomboly. Túra után elutazunk Hosszúheténybe, ahol elfoglaljuk a szállásunkat és megvacsorázunk. Este szabad foglalkozás. Jó idő esetén kimegyünk a közeli kilátóba csillagokat nézni, illetve rakunk egy tábortüzet is, ha lesz elegendő száraz fa.
🧭Útvonal: pontos útvonal a későbbiekben lesz ismertetve a résztvevőkkel.
Táv: kb. 20 km
Szint: 650 m felfele és ugyanennyi lefele.
2️⃣ NAP
A merészebb vállakozókkal hajnalban kimerészkedünk az este már meglátogatott kilátóba, hogy megkíséreljük meglesni a napfelkeltét.
A reggeli elfogyasztása után autóba ülünk és egy bő fél óra utazással eljutunk Orfűre. Az autókat itt hagyjuk és egy újabb körtúrát teszünk, de előtte megnézzük az orrfűi malmomat egy körbevezetéssel karöltve. Innen a Forrásházhoz vesszük az irányt végighaladva a Vízfő-tanösvényen és már hegymenetbe is állunk. Amikorra már elegünk lesz a zsombolyok hadából, amelyek az ösvény két oldalán szóródtak szét, akkor majd nemsokára a források sokaságára is ráunhatunk. Ezért is törjük meg a rendet a Babás-szerkövek és a Zsongor-kő látványával. Innen már csak visszafele visz az utunk, előbb egy gerincen, majd az Orfűi-patak völgyében. A túra végeztével visszautazunk Budapestre.
🧭Útvonal: pontos útvonal a későbbiekben lesz ismertetve a résztvevőkkel.
Táv: 16 km
Szintemelkedés: 750 m felfele és ugyanennyi lefele
🚗Utazás:
Megpróbáljuk megoldani telekocsival az utazást, amennyiben erre nem lesz vagy csak részben lesz lehetőség, akkor kisbusszal utazunk.
Jelentkezéskor kérlek jelezd telekocsi igényed, felajánlásod a helyek számának megjelölésével.
🛏️Szállás:
A szállásunk Hosszúhetény szélében, az erdőben lévő hotelben lesz, 2 fős (egyszemélyes ágyak) szobákban, saját fürdőszobával.
🍲Vacsora:
A szállason lehetős van menüs vacsora igénylésére. Kérhető egy, kettő vagy három fogás is. A túrát megelőző héten lesz leadva az igény.
🥪Ebédek:
Mindkét nap a magunkal vitt ennivalót fogjuk elfogyasztani. A túrák előtt lesz lehetőség boltba menni.
🗓️Időpont: 2025.10.18-2025.10.19.
💵A túra ára: 27.500,-Ft/fő
✅Az ár tartalmazza:
- szállást
- egy reggelit (svédasztalos)
- belépőt a TV-toronyba
- belépőt és körbevezetés díját az orfűi malmokhoz
- túravezetés és túraszervezés díját két napra, két túravezetővel
❌Az ár nem tartalmazza:
- utazási költségeket
- egyéb étkezési költségeket, mint pl. vacsora és ebéd
- kisállat szállásolás díját, mely 4.000,-Ft/éj
📬Jelentkezés módja: e-mailban ([email protected]) és az ott leszek gomb megnyomásával. Kérlek írd meg, telekocsi igényed, felajánlásod a helyek számának megjelölésével.
⚠️Egyéb fontos infók:
Jelentkezéskor 6.000,-Ft/fő előleg fizetendő!
Lemondás feltételei: amennyiben valaki kevesebb, mint két héttel az esemény előtt mondja le úgy sajnos az előleget nem tudjuk visszautalni.
☔A túra esős időben is meg lesz tartva!
Gyertek el és barangoljuk be a Nyugat-Mecsek ösvényeit!
Üdvözlettel,
👩Livi (Kancellária SE/ Túra Veled)
🧒Nándi (Kaland Portya)
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Mecsek-Pécs, Pécs, Pecs, Hungary