Advertisement
𝐉𝐚𝐧𝐚 𝐁𝐚𝐮𝐞𝐫𝐊𝐀𝐊𝐎 𝐎𝐁𝐉𝐄𝐓𝐈 𝐉𝐄𝐙̌𝐀
𝟑+, 𝟑𝟓 𝐦𝐢𝐧
Ste se kdaj vprašali, kako objeti ježa? 🦔
Na prvi pogled se zdi nemogoče, a prav v tem se skriva čarobna zgodba, polna topline, humorja in nežnih življenjskih resnic.
Lutkovna predstava Kako objeti ježa je nastala po istoimenski slikanici Jane Bauer, ki je za zanjo prejela nominaciji za večernico (2022) in desetnico (2023) ter nagrado Kristine Brenkove za izvirno slovensko slikanico (2022).
👉 Avtorica na bistroumen in duhovit način pripoveduje zgodbo o dobrovoljnem ježu, ki ga preplavi nenavadna želja, da bi nekoga objel ali da bi nekdo objel njega. V iskanju objema sreča različne živali (tudi tiste, ki v resnici ne živijo v isti hosti: slona, želvo …), pa tudi svojega posebnega prijatelja Pipa lisjaka.
🎭 Uprizoritev nas popelje v delavnico gdč. Bazilike, kjer pred očmi občinstva iz recikliranih predmetov nastajajo lutke in zaživijo v domišljijskem svetu. Delavnica postane hosta, predmeti pa živali, ki skupaj z ježem spoznavajo moč prijateljstva, iskrenosti in topline objema.
Ježeva zgodba nas opomni, da občutki osamljenosti in zavrnitve niso tuji nikomur, pravo prijateljstvo ni samoumevno, resnična čustva ne morejo biti neiskrena.
Na koncu pa ostane vprašanje: Kako objeti ježa?
Odgovor ni preprost – a prav v tem je lepota poti.
𝐕𝐬𝐭𝐨𝐩𝐧𝐢𝐧𝐚: 𝟒 𝐞𝐮𝐫
𝐎𝐛𝐯𝐞𝐳𝐧𝐞 𝐩𝐫𝐢𝐣𝐚𝐯𝐞 𝐧𝐚: 𝐳𝐮𝐩𝐚𝐧𝐜𝐢𝐜.𝐯𝐢𝐧𝐢𝐜𝐚@𝐫𝐢𝐜-𝐛𝐞𝐥𝐚𝐤𝐫𝐚𝐣𝐢𝐧𝐚.𝐬𝐢
--------------------------------------------------------------
Produkcija: Pripovedno gledališče gdč. Bazilike/Društvo lutkovnih ustvarjalcev
Koprodukcija: Hiša otrok in umetnosti
Avtorica zgodbe: Jana Bauer
Režiserka, avtorica koncepta in igralka animatorka: Katja Povše
Avtorica dramatizacije in dramaturginja: Tanja Lužar
Avtor likovne podobe: Andrej Štular
Lutkovni tehnolog in izdelovalec scene ter lutk: Žiga Lebar
Avtorica glasbe: Jelena Ždrale
Izvajalci glasbe: Klemen Bračko (viola), Nino de Gleria (kontrabas, produkcija), Urban Turjak (pozavna), Jelena Ždrale (violina)
Kostumografka: Eva Jakopič
Asistentka režiserke: Martina Maurič Lazar
Tehnična pomoč in izdelava: Iztok Hrga, Igor Vuk
Tehnik: Jur Kunaver
Fotograf: Matej Povše
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Vinica 9, 8344, Vinica 9, 8344 Črnomelj, Slovenija, Novo Mesto, Slovenia

Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.