KADR | JAZZ DLA DZIECI #2 - Grunt to podstawa: kontrabas

Sun May 29 2022 at 10:00 am

Dom Kultury Kadr | Mokotów

Fundacja Popularyzacji Muzyki Jazzowej EuroJAZZ
Publisher/HostFundacja Popularyzacji Muzyki Jazzowej EuroJAZZ
KADR  | JAZZ DLA DZIECI #2 - Grunt to podstawa: kontrabas
Advertisement
Fundacja EuroJAZZ i Dom Kultury KADR zapraszają na drugie z dziesięciu spotkań warsztatowych dla dzieci w wieku przedszkolnym! Uczymy najmłodszych (i ich rodziców!), jak rozumieć i czerpać przyjemność ze słuchania muzyki jazzowej.
Spotkania #jazzdladzieci odbywać się będą co 2 tygodnie.
???????????
29 maja, godz. 10.00
Magdalena Gołębiowska - wokal, fortepian
Wojciech Pulcyn – kontrabas
WSTĘP WOLNY!
ilość miejsc ograniczona!
25 dzieci (w wieku przedszkolnym) + opiekunowie
?? rezerwacja miejsc online:
https://tiny.pl/986jc lub w DK Kadr
Sala: Marzyciel
Kontrabas pełni w jazzie niesłychanie ważną rolę, dając podstawę, łącząc rytm z harmonią. Goszczący na warsztatach basista opowie o jazzowym feelingu, pulsie w muzyce, i że to właśnie w kontrabasie kryje się "taneczność" muzyki. Zaprezentuje także dzieciom brzmienie kontrabasu, na którym zagra smyczkiem (arco) i palcami (pizzicato) oraz zaprezentuje, co to są flażolety.
Magdalena Gołębiowska - wokalistka, pianistka, kompozytorka, trener emisji głosu. Ceni niezwykłą zdolność muzyki do zbliżania ludzi i lubi dzielić się z innymi swoją pasją i miłością do muzyki. Największym jej sukcesem w edukacji jest objęcie katedry śpiewu na Uniwersytecie Vijaybhoomi w Indiach. Posiada również doświadczenie w pracy z dziećmi, w tym prowadzone warsztaty muzyczne i udział w przedstawieniach teatralnych dla dzieci, prowadziła także zajęcia umuzykalniające w przedszkolach i szkołach podstawowych.
Wojciech Pulcyn - kontrabasista, muzyk sesyjny. Współpracuje z najbardziej uznanymi polskimi muzykami, m. in. Ewą Bem i Michałem Urbaniakiem, jak również z młodymi gwiazdami polskiej sceny jazzowej: gitarzystą Rafałem Sarneckim i pianistą Michałem Tokajem. Tworzy także muzykę teatralną. W 2013 roku wraz z pianistą Bogdanem Hołownią nagrał album "Śpiewnik Henryka Warsa", upamiętniający dzieła pioniera polskiego jazzu.
Organizator: Fundacja Popularyzacji Muzyki Jazzowej EuroJAZZ
Patronat medialny: JazzPRESS, RadioJAZZ.FM
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z programu Edukacja Kulturalna.
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Dom Kultury Kadr, Rzymowskiego 32, Mokotów, Poland

Tickets

Sharing is Caring: