Jesienny MBSR, Mokotów, start - 18 października.

Mon Oct 18 2021 at 07:00 pm to 09:30 pm

Złap kontakt. Miejsce psychoterapii i rozwoju | Warsaw

Mindfulness & TRE naturalnie
Publisher/HostMindfulness & TRE naturalnie
Jesienny MBSR, Mokot\u00f3w, start - 18 pa\u017adziernika.
Advertisement
Zapraszam na wieczorny kurs MBSR ( Mindfulness Based Stress Reduction) – program redukcji stresu w oparciu o rozwój uważności.
MBSR to trening oparty na praktyce uważności, dzięki któremu zatrzymasz się i nauczysz jak świadomie i z pełną życzliwością dla siebie radzić sobie z trudnościami i wyzwaniami codziennego życia.
Wspólne, cotygodniowe sesje oraz codzienna praktyka własna dadzą Ci możliwość pogłębienia wiedzy o sobie, a także – pozwolą z większą ciekawością i otwartością spojrzeć na otaczającą rzeczywistość, pozwolą dostrzec to, co umyka i gubi się w pośpiechu, co bezpowrotnie tracisz pędząc przez życie na autopilocie. Zdobyte umiejętności poprawią jakość i komfort Twojego życia.
MBSR to program szkoleniowy opracowany w Klinice Redukcji Stresu przy Uniwersytecie Medycznym w Massachusetts, przez zespół profesora Jona Kabat – Zinna.
Badania prowadzone ponad 30 lat potwierdziły skuteczność tego programu i jego pozytywny wpływ na postawy i zachowania jego uczestników. Program stosowany jest w ośrodkach medycznych, w szkolnictwie, instytucjach publicznych a także w biznesie.
MBSR to program, który pomoże:
- uświadomić sobie działania i reakcje nawykowe, schematy myślowe i wzorce zachowań,
- wzmocnić umiejętność zauważania i obserwowania myśli I emocji, zamiast utożsamiać się z nimi,
- wzmocnić postawę samoświadomości i akceptacji,
- zauważać i doceniać swoje zasoby,
- zauważać pozytywne aspekty codziennych doświadczeń i sytuacji,
- wyostrzyć postrzeganie przez co życie staje się pełniejsze i barwniejsze.
Struktura programu MBSR:
 indywidualne spotkanie wstępne ( obowiązkowe ),
 8 sesji grupowych:
o poniedziałki: godzina 19.00 – 21.30; daty: 18,25 październik, 8,15,22, 29 listopad, 6, 13 grudnia.
 dzień uważności ( 4.12, godz. 09.00 -15.00 )… w sumie 26 godzin sesji.
 indywidualne spotkanie po zakończeniu programu.
Cena: 1100 zł ( możliwość płatności w dwóch ratach ).
Miejsce: Warszawa Dolny Mokotów, Złap Kontakt. Miejsce Psychoterapii i Rozwoju, ul.Sobieskiego 110/3
Proszę o kontakt w sprawie umówienia spotkania wstępnego i pozostałych szczegółów na maila: [email protected] lub telefon: 502 416 262 ( z wyjątkiem 20-26.09 ).
Grupa kameralna - serdecznie zapraszam.
Opinie uczestników:
"Dzięki temu kursowi z większą uważnością przyjrzałam się temu co dla mnie ważne, co czuję, czego pragnę. Polecam każdemu kto szuka chwili zatrzymania, refleksji bądź po prostu chce pozbyć się codziennego stresu. Małgosia prowadzi kurs z ogromnym wyczuciem dając uczestnikom poczucie pełnego komfortu i bezpieczeństwa" Ela
„Kurs MBSR dał mi możliwość zatrzymania się i zauważenia własnych potrzeb, a dokładniej potrzeb wpływających z ciała. Nauczyłam się technik redukcji stresu, które stosuję na co dzień oraz tych, które przydają się w tzw. sytuacjach awaryjnych. Polecam kurs z Gosią, która inspiruje i sprawia, że uczestnik czuje się podczas sesji komfortowo” Agnieszka
„Bardzo polecam kurs MBSR prowadzony przez Gosię. Zapisałem się by lepiej radzić sobie z natłokiem myśli, trudnymi emocjami i stresującymi sytuacjami i nauczyłem się technik, które dokładnie w tym mi pomogą. Mało tego, na kursie przyjrzeliśmy się też wielu innym kwestiom, a widoczne po każdym spotkaniu efekty motywowały mnie do rzetelnej pracy w domu. Polecam każdemu, kto jest takim kursem zainteresowany, ponadto taki kurs to moim zdaniem idealne dopełnienie psychoterapii w dowolnym nurcie.” Rafał

Prowadząca: Małgorzata Englert – certyfikowany nauczyciel MBSR.
Małgorzata Englert – ponad 20 lat pracowałam w korporacjach, w obszarach związanych z komunikacją. W 2014 roku uważność pojawiła się w moim życiu, gdy musiałam zmierzyć się z trudnościami, które wymagały wypracowania nowych metod radzenia sobie z nimi. Ukończyłam studium nauczycielskie MBSR przy Fundacji Polskiego Instytutu Mindfulness Polim i The Institute for Mindfulness-Based Approaches i zaczęłam sama prowadzić zajęcia grupowe i indywidualne. Pogłębiałam wiedzę na kursach Compassion, Insight, Interpersonal Mindfulness Program. Ukończyłam kurs nauczycielski MBCT Fundacji Rozwoju Mindfulness akredytowany i współprowadzony przez Oxford Minfulness Centre. Jestem także certyfikowanym providerem TRE (Trauma & Tension Releasing Exercises).
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Złap kontakt. Miejsce psychoterapii i rozwoju, ul. Sobieskiego 110/3, 00-784 Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Sharing is Caring: